Okenní rolety: Praktický i moderní interiérový pomocník

Tagy:  okenní rolety, rolety, rolety do oken

Sponzorované odkazy:

Okenní rolety: Praktický i moderní interiérový pomocník

Rolety patří nejen k estetickým doplňkům okna, ale také k doplňkům praktickým, neboť v mnohých případech slouží k uchránění domovního soukromí. K dalším přednostem okenních rolet patří ochrana a ukrytí místnosti před slunečními paprsky, udržení tepla a schopnost mírné izolace proti hluku. V poslední době se rolety stávají moderní záležitostí, začínají pomalu vytlačovat záclony a stávají se tak jediným mezičlánkem mezi exteriérem a interiérem.

moderní design vynikne v každém interiérumoderní design vynikne v každém interiéru

Přednosti okenních rolet

K největším přednostem okenních rolet patří uchování soukromí před nežádoucími cizími pohledy zvenčí. Dalším, velmi podstatným kladem je jejich schopnost zastínění prostoru a ochrana před nežádoucím UV zářením. Velkým plusem okenních rolet je jejich velmi snadná údržba, která spočívá pouze v odsátí prachu vysavačem.

designů je celá řadadesignů je celá řada

Design okenních rolet

Nejdůležitější a v podstatně těžejní součástí okenních rolet je tyč vyrobená nejčastěji z hliníku, která slouží jako úchyt pro navíjení stínící tkaniny. Hliníkový profil je také umístěn ve spodní části rolety, kde slouží především pro stálé pevné napnutí látky. Stínítko může být vyrobeno z různých druhů materiálů, k nejčastějším typům patří polyester, plátno, bavlna, viskóza nebo len. Různé složení materiálů ovlivňuje intenzitu zastínění prostoru, pokud chceme prostor zastínit co nejvíce, vybírejme stínítko z kvalitní bavlny, nejlépe v tmavých odstínech. V opačném případě, tedy pro pouhé rozptýlení světla v interiéru, volme stínítka z plátna, které představují spíše designovou funkci.

design okenních rolet můžeme vybírat dle zařízeného interiérudesign okenních rolet můžeme vybírat dle zařízeného interiéru

Na našem trhu můžeme vybírat stínítka v nejrůznějším barevném i motivovém provedení, nabídka zahrnuje i rolety vhodně do dětských pokojů, animované pohádkovými postavičkami. K velmi oblíbeným typům patří rolety bambusové, které působí v interiéru nenápadným a přírodním dojmem, tudíž jsou vhodné do všech prostor. Pokud však dáváme přednost důkladnému zatemnění prostoru, bambusovým roletám se raději vyhýbejme. Ty slouží spíše jako dekorace a rozptyl světla, jelikož mezi jednotlivými bambusovými vlákny jsou mezery, kterými do prostoru pronikají sluneční paprsky.

Nabídka zahrnuje různé typy okenních rolet, vybírat můžeme rolety

• s pružinovým mechanismem

• řetízkové rolety

• s elektrickým ovládáním

• na střešní okna

v jednoduchosti je krásav jednoduchosti je krása

Článek Okenní rolety: Praktický i moderní interiérový pomocník byl publikován 15. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...