Moderním koupelnovým trendem je minimalismus

Tagy:  koupelny, koupelna, moderní koupelna, zařizujeme koupelnu

Sponzorované odkazy:

Moderním koupelnovým trendem je minimalismus

Interiérům koupelen je v poslední době čím dál tím více věnován zájem nejen designérů, ale i majitelů, kteří tuto místnost považují za jednu z nejdůležitějších v domě.

Koupelna představuje v každém domě, bytě či chalupě nepostradatelnou místnost, kterou používáme několikrát denně a vnímáme ji jako prostor určený k relaxaci a odpočinku. Mobiliář koupelen zůstává po celá desetiletí až staletí stále ve stejném složení, avšak kvalita, sortiment, úroveň zpracování a prostorové řešení koupelen se podstatně zlepšily.

Aktuální koupelnové trendy

Aktuálním koupelnovým trendem je minimalismus, nikoliv však prostoru nýbrž koupelnového nábytku a jednotlivých doplňků. Minimalismus v koupelnách však nesmíme zaměňovat s pojmem prázdnoty, chudosti a strohosti. Koupelnový minimalismus je spojen s pojmy elegance, čistých linií, jednoduchostí, vysokou mírou účelnosti vybavení a funkčností jednotlivých zařízení.

Velký důraz je kladen především na jednoduchost, přírodní materiály a prostorovost, jenž dokáží opticky zvětšit a prosvětlit danou místnost. V moderních koupelnách převládají pouze solitérní nábytkové kusy, koupelnové nábytkové stěny jsou v dnešní době již pasé. K módním trendům můžeme přiřadit jednoduché spodní umyvadlové skříňky nejlépe v závěsném provedení, které opticky prosvětlí a nikterak nenaruší daný prostor.

Pokud naše koupelna disponuje většími rozměry je vhodné ji doplnit o skleněný nebo velmi jemně zpracovaný dřevěný či laminátový stolek, který slouží pro uložení prostředků denní potřeby. Sklo dokáže velmi elegantně a nenápadně vyniknout téměř ve všech koncepčně řešených prostorách, v interiéru vyniknou především jeho čisté a strohé linie.

Jednoduchost

Jednoduchost patří k nejvíce charakteristickým prvkům minimalismu, jelikož právě jednoduchost dokáže odlehčit daný prostor. Koupelnový nábytek nesoucí prvky jednoduchosti se vyznačuje čistými, čtyřhrannými liniemi v jemných barevných odstínech, které nejčastěji imitují tuzemské i exotické dřeviny.

Jednoduchost jde ruku v ruce s flexibilitou, která se řadí k dalším velmi důležitým prvkům minimalismu. Koupelnová flexibilita je důležitá především z hlediska funkčnosti a praktičnosti interiérového řešení a prostorové orientace.

Ať už se rozhodneme naši koupelnu vybavit a zařídit jakkoliv, vždy mějme na paměti heslo: „méně je někdy více“, což v tomto případě platí dvojnásob.

Článek Moderním koupelnovým trendem je minimalismus byl publikován 16. října 2009 v 07.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...