Koupelna – úložné prostory

Tagy:  koupelna, koupelnové doplňky, skříňky do koupelny, zrcadlo, malé úložné prostory, zvětšení koupelny

Sponzorované odkazy:

Koupelna – úložné prostory

Ač se to možná nezdá, koupelna je jednou z nejdůležitějších místností v domě. Musí být praktická a dobře vyhovovat našim potřebám. Velikost koupelny je důležitá, a čím menší koupelna je, tím více vynalézavosti je při jejím zařizování zapotřebí.

Využijte potřebného

Do koupelny je mimo vanu či sprchový kout potřeba pořídit také umyvadlo a stolek. Praktické je umyvadlo vestavěné do skříňky a stolek s úložnými prostory. Do těchto očím skrytých zásuvek je praktické uložit ručníky, či fén a podobné potřeby. Chcete-li umístit drobné věci přímo na stůl, zvolte raději praktickou pomoc umělohmotných dóz, které odstraní dojem nepořádku.

Vše v jednom stylu, autor: IkeaVše v jednom stylu, autor: Ikea

Prostorné poličky

Poličky jsou praktické v každém pokoji, do koupelny se hodí úzké zděné či například skleněné. Je možná umístit je do rohu či podél stěny u vany či umyvadla. Pozor ať jich není mnoho, koupelna by tím mohla získat dojem nepřehledné, přeplácané a neuklizené místnosti. Na poličky poblíž vany umístěte sprchové gely či šampóny, na poličku v jiné části koupelny se hodí dózy na šperky či kosmetika. Daleko lépe však působí použití úzkých zrcadlových skříněk, do kterých lze vše diskrétně ukrýt.

Skryjte, co lze

Pořídíte-li si koupelnový nábytek, využijte poličky k odložení ručníků či drobných předmětů ukrytých v pletených košících či dózách, nejlépe z umělé hmoty, která nepodléhá ničivým dopadům páry. Prostor kolem umyvadla může být využitý klidně od země až ke stropu, ale vše musí působit uceleně, uspořádaně.

Stolička s úložným prostorem, autor: IkeaStolička s úložným prostorem, autor: Ikea

Ponechte dojem jednoduchosti

Koupelna by měla vždy působit jednoduchým dojmem, bez přílišného množství dekorací. Koupelna má být čistá a udržovaná. Věci by měly být skryté a poliček není dobré umisťovat mnoho. Pohrajte si s designem koupelny. Máte rádi ostré linie a hrany? Dáváte přednost oblým příjemným tvarům? Květiny působí v koupelně moc hezky, svíčky a drobné dekorace prostor zútulní. Velká zrcadla opticky zvětší prostor a jsou proto velmi praktická v mnoha ohledech. Ponechte prostor kolem velké vany na odložení sklenky vína a zapálení vonné svíčky během romantického večera. Zvolte kombinaci dvou až tří barev a vykouzlete jedinečný a originální interiér.

Článek Koupelna – úložné prostory byl publikován 30. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...