Pohádková koupelna

Tagy:  koupelna, vybavení koupelny, koupelnový nábytek

Sponzorované odkazy:

Pohádková koupelna

Koupelna představuje v každém domě, bytě či chalupě nepostradatelnou místnost, kterou používáme několikrát denně a vnímáme ji jako prostor určený k relaxaci a odpočinku. Mobiliář koupelen zůstává po celá desetiletí až staletí stále ve stejném složení, avšak kvalita, sortiment, úroveň zpracování a řešení koupelen se podstatně zlepšily.

Obklady

Každý rok s sebou přináší nové trendy obkladů, které jsou nabízeny v neuvěřitelném množství barev, barevných kombinací a dézénů. Oblíbené jsou jednoduché, světlé obklady, které lze kombinovat s různě barevnými doplňky nebo doplnit výrazným dekorem, či zakončit atraktivní listelou. Nerozlučným materiálem obkladů a dlažeb je od nepaměti keramika, která je však v posledních letech vytlačována sklem, kamennou dlažbou, keramikou či PVC.

Druhy nových obkladů

Kamenná dlažba působí velmi luxusně a především originálně. Velmi elegantně působí kombinace různě zbarvených odstínů kamene, jenž použijeme na stěnu i podlahu. Naopak bychom se měli zdržet kombinace přírodního kamene s dlažbou či jinými obkladovými materiály. Mezi výhody umělého kamene patří vysoká životnost, snadná údržba, vysoká odolnost proti opotřebení, široká škála využití.

Stále více oblíbeným materiálem pro obklad koupelen patří sklo nejlepší kvality, typu float s vysokou mechanickou a chemickou odolností. Na českém trhu nalezneme skleněné obkladačky i dlažbu, jenž se vyrábí v různých barevných odstínech a velikostech. Výhodou skla je stoprocentní nenasákavost, odolnost proti teplotním změnám, společný barevný jas, průzračnost a schopnost propouštění světla. Ze skla jsou také vyráběny koupelnové doplňky ba dokonce umyvadla, která se osazují do kamenné, dřevěné či nerezové desky.

Pokrytí podlahy v koupelně PVC s sebou přináší řadu výhod, které spočívají především v pocitu tepla při dotyku bosou nohou a velmi snadné údržby, kde není nutná důkladná očista spár.

Umyvadlo

Umyvadlo tvoří nepostradatelnou součást vybavení koupelny, a to prakticky již od dob vzniku koupelen. Tradičním materiálem pro výrobu umyvadel se stala sanitární keramika, která oplývá řadou výborných vlastností, mezi něž patří stálá barevnost, funkčnost, lesk, snadná údržba, vysoká odolnost proti rzi, otěru, poškrábání a chemikáliím. Vedle umyvadel ze sanitární keramiky nalezneme umyvadla ze skla, dřeva, akrylátu, kovu či corianu, jejichž cena je oproti těm klasickým podstatně dražší. Dřevěná umyvadla působí velmi efektně a luxusně, což je promítnuto do vysoké ceny a poměrně náročné údržby. Naopak velmi dobře se udržují umyvadla z umělého kamene a sanitární keramiky s mělkým a rovným tvarem, bez zbytečných záhybů.

Sprchový kout nebo vana

Rozhodnutí zda zvolit sprchový kout nebo vanu je podmíněna našimi zvyklostmi a prostorovými možnostmi. Stále více lidí upřednostňuje sprchový kout, kterým ušetříme prostor, jenž můžeme využít praktičtěji, např. jako úložný prostor nebo pro zavěšení bidetu, popř. instalace pračky. Mezi další výhody sprchových koutů patří úspora vody, energie a všeobecně je sprchování považováno oproti koupeli, za hygieničtější způsob očisty těla. Na trhu se objevují sprchové kouty různých velikostí a barev, které jsou vybaveny masážními sprchovými panely nebo hlavovými sprchami, které poskytují vysoký komfort při sprchování. Příjemnou relaxační a uvolňující koupele můžeme však prožít pouze ve vaně napuštěné teplou vodou, která je provoněna různými bylinkami nebo esenciálními koupelovými oleji.

Úložné prostory

K nepostradatelnému vybavení každé koupelny patří úložné prostory, ke kterým patří skříňky různých velikostí, nábytkové sestavy se zabudovaným zrcadlem, mobilní stolky či umyvadlové skříňky se šuplíky. Doplňkový nábytek je zpravidla mobilního charakteru, opatřen kolečky, tudíž s ním můžeme volně pohybovat dle momentální potřeby. K nepraktičtějším materiálům pro výrobu koupelnového materiálu patří tzv. MDF deska, která je vyrobena ze slisované dřevotřísky, jejíž povrch je opatřen akrylátovým lakem, který dobře odolává vlhkosti. Mezi další oblíbené materiálu koupelnového nábytku patří sklo, nerez i kov.

Sanitární keramika

Katalogy sanitární keramiky jsou jasným důkazem toho, že stojací záchody dávno vyšly z módy a poptávka po nich je velmi minimální. Hitem se staly závěsné toalety, které mají speciálně vyrobený povrch z akrylátu nebo oceli, který minimalizuje usazování nečistot, tudíž je snadnější na údržbu. Důležitým prvkem u záchodových mís je splachování, které by mělo být opatřeno nejlépe dvoupolohovým ovládáním, čímž můžeme regulovat spotřebu vody.

Článek Pohádková koupelna byl publikován 13. prosince 2008 v 19.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak si květinami ozdobit interiér?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Červenec na zahradě
  7. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  8. Konve a konvičky pro každého zahradníka. Víte, jak si vybrat tu správnou pro vás?
  9. Jak se zbavit slimáků?
  10. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.