Koupelnové doplňky

Tagy:  koupelnové doplňky, mýdlenky, madla, držák na ručník, věšák, zrcadlo

Sponzorované odkazy:

Koupelnové doplňky

Stejně tak, jako jiným místnostem domu, tak i koupelnám sluší nejrozličnější doplňky, které dokáží navodit nejen romantickou, ale i designově-estetickou atmosféru.

Všeho s mírou

Při výběru koupelnových doplňků bychom se měli řídit strukturou a hygienickými návyky uživatelů. Mezi nejčastější koupelnové doplňky patří nádobky na vatové tampony, kelímek na zubní kartáček a kelímek na vyplachování úst, mýdlenka nebo nádobka na tekuté mýdlo, poličky, držák na ručník, věšák na župany, krabička s papírovými kapesníky či přídavná zrcátka. Do kategorie koupelnových doplňků patří i koupelnové textilie, kterými jsou ručníky, osušky, koupelnové předložky nebo záclonky.

Materiál

Koupelnového doplňky jsou vyrobeny z nejrůznějších materiálů, záleží na našem osobním vkusu a snoubení s interiérem místnosti. Nádobky na tekuté mýdlo můžeme vybírat z materiálového provedení plast, keramika, sklo, nerez nebo dřevo. Pokud jsou mezi členy domácnosti malé děti, měli bychom se vyvarovat doplňkům vyrobených ze skla. K žádoucím materiálům, které převládají v řadě českých koupelen patří doplňky z hliníku, nerezu, mosazi, s lesklým či matným pochromováním nebo matovým či satinovým povrchem. Nádobky na tekuté mýdlo, mýdlenky, kelímek na zubní kartáčky a vyplachování úst vybírejme z plastu nebo keramiky, jelikož tyto dva materiály disponují vysokou trvanlivostí. K dalším přednostem plastu a keramiky patří velmi snadná údržba, vysoká tvarová variabilita a velká škála barevného provedení.

Design

Koupelnové textilie bychom měli ladit do jednotného barevného odstínu, zvolená barva by se měla snoubit s obklady a koupelnovým nábytkem. Do nevýrazné koupelny, ve které převládají světlé odstíny, můžeme zvolit tmavší a výraznější barvy koupelnových textilií. Naopak do výrazné koupelny volme textilie jednobarevné, nejlépe ve velmi světlých odstínech nebo pastelových barvách.

Nezbytným koupelnovým doplňkem je držák na ručníky, vybírat můžeme ze širokého tvarového a designového provedení. Na našem trhu se objevují klasické tyčové držáky pevně umístěné na stěně, věšákové stojany, otočné tyče, madla nebo kruhové držáky.

Moderním koupelnovým trendem jsou zrcadla, která vybíráme nejen dle vkusu, ale především dle prostorových možností. Oblíbeným a praktickým trendem jsou zrcadla přídavná, která se přichytí na zrcadlo hlavní.

Článek Koupelnové doplňky byl publikován 27. srpna 2009 v 06.00 v rubrice Byt. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak si květinami ozdobit interiér?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Červenec na zahradě
  7. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  8. Konve a konvičky pro každého zahradníka. Víte, jak si vybrat tu správnou pro vás?
  9. Jak se zbavit slimáků?
  10. Letní trendy v oblasti bydlení

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.