Vybíráme koberec

Tagy:  koberce, interiérové koberce, zátěžové koberce

Sponzorované odkazy:

Vybíráme koberec

Přítomnost koberců v interiéru stále patří mezi velmi žádané podlahové krytiny, i přesto, že je v současné době začínají střídat podlahy plovoucí. V každém domě či bytu se však nacházejí místnosti, ve kterých by koberec neměl chybět.

Výhody koberců

K největším přednostem koberců patří výborné izolační vlastnosti, perfektně dokáží tlumit hluk a odolávat pevným nášlapům. Vedle estetické stránky navozují pocit útulnosti, jsou velmi příjemné na dotyk a zabraňují možnosti uklouznutí. Koberce dokáží oproti ostatním podlahovým krytinám udržet až o 25 % více tepla, což příznivě ovlivní úsporu energie. K dalším výhodám patří velmi snadná údržba, příznivá cena a poměrně rychlá a nenáročná pokládka.

Typy koberců

Současná nabídka zahrnuje rozmanitou škálu nejrůznějších kobercových typů, barev, velikostí a forem zpracování.

Zátěžové koberce jsou určeny především do prostor s vysokými provozními nároky, především se využívají v prostorách komerčních. V bytových interiérech nacházejí své uplatnění ve vstupních halách nebo předsíních.

Koberce s potiskem disponují velmi nízkou smyčkou, do které je vtištěn daný vzor. Díky široké škále vzorů s nejrůznějšími květinovými, abstraktními či dětskými motivy, můžeme tento druh koberců využít téměř do všech bytových prostor.

Kvalita smyčkových koberců je závislá na hustotě a výšce smyček, obecně tedy platí, že čím větší počet smyček se nachází na jednom metru čtverečním, tím vyšší kvalitou koberec disponuje.

Kusové koberce slouží především jako designový prvek pro zútulnění či oživení bytového interiéru a dotváření celkové atmosféry domova. Kusové koberce můžeme vybírat v různých velikostech, v bohaté barevné škále, aktuálních designech i nejrůznějších materiálových složeních. Kvalitní značkové materiály, z nichž jsou kusové koberce vyrobeny, garantují vysokou odolnost proti zašpinění, barevnou stálost, antistatické vlastnosti a dlouhou životnost.

Materiál

K výrobě většiny koberců se používá kombinace přírodních a syntetických vláken, což příznivě ovlivňuje pružnost, trvanlivost a vysokou odolnost proti zašpinění. K dalším materiálům patří umělá vlákna, k výrobě se nejčastěji používá polyamid nebo polyester. Za velmi kvalitní koberce jsou považovány ty, které jsou vyrobeny z příze – bavlny, kokosu nebo juty. K nejkvalitnějším a nejluxusnějším materiálům pro výrobu koberců patří bezesporu vlna, čemuž však odpovídá i cena.

Článek Vybíráme koberec byl publikován 4. července 2009 v 19.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...