Kuchyně na míru

Tagy:  kuchyně, kuchyně na míru, kuchyňské sestavy, kuchyňské linky

Sponzorované odkazy:

Kuchyně na míru

Člověk je jediným tvorem na Zemi, který si připravuje teplou stravu – tedy vaří. Kuchyň je odnepaměti středem rodinného i společenského života, ve kterém se nejen vaří, ale tráví hodně času. Proto by měla být dobře vybavena a kvalitně i moderně zařízená.

Záleží pouze na představě a požadavcích každého z nás. Vybírat můžeme z několika stylů kuchyní, a to starosvětského, rustikálního, country, tradičního, nadčasového, současného -moderního, umělecko řemeslného i transitionálního – přechodového.

Současný styl dominuje minimalismem a čistými geometrickými liniemi. Mezi používanými materiály se objevuje nerezová ocel, laminát, matné sklo, lak a chromování. Jednoduché a rovné tvary propůjčují moderním sestavám zajímavý a elegantní vzhled. Lakované kuchyně patří mezi stálice na českém trhu. Pomocí laku můžeme dosáhnout vzhledu matného, lesklého či vysoce lesklého.

Výhody kuchyní zhotovených na míru

V případě, že se rozhodneme pro kuchyni, zhotovenou na míru, záleží pouze na nás, jak bude finální výrobek vypadat. Většina firem, která vyrábí a montuje kuchyňské linky se stoprocentně přizpůsobí našim požadavkům a přání, popřípadě nám poradí a nabídne komponenty ze současných trendů. Každá kuchyňská linka se poté stává designovým originálem, který budeme vlastnit pouze my a s jistotou se nám nestane, že tu samou kuchyňskou sestavu uvidíme v jiné domácnosti. Každému zákazníkovi se po celou dobu jeho návštěvy věnuje odborně vyškolený specialista, který nejen poradí, ale za pomoci PC programu sestaví finální podobu kuchyňské sestavy.

Výběr kuchyňské sestavy

Před návštěvou kuchyňského studia bychom měli mít alespoň minimální představu o barvě, stylu kuchyně a znát prostorové možnosti místa, ve kterém bude kuchyňská sestava umístěna. Proškolený pracovník svým klientům nabídne vhodnou kombinaci spotřebičů a pomůže s výběrem pracovní desky, materiálu k výrobě dvířek a ostatních čelních ploch, dřezu a úchytek. Po zpracování těchto informací vyhotoví pracovník detailní nákres, který se přenáší do speciálního počítačového programu, ve kterém si můžeme kuchyňskou sestavu prohlédnout v několika podobách a v trojrozměrném zobrazení. V případě odsouhlasení návrhu zákazníkem proběhne cenová kalkulace, způsob placení popř. možnosti financování. Konečná cena se uvádí včetně dopravy a montáže kuchyňské sestavy.

Současné trendy

Požadavky na dnešní kuchyni jsou estetické, funkční a účelné. Z estetického hlediska je kladen důraz na kompaktně vyvážený celek interiéru místnosti, jednoduché a lehké linie a minimalismus. Funkčnost a účelnost by se měla snoubit s estetikou daného interiéru – drátěné programy, držák papírových utěrek, vbudovaný odpadní koš, drtič odpadu, magnet nebo box na řezací nože, držák kuchyňského náčiní, vestavěné elektrospotřebiče.

Po praktické stránce je nejdůležitějším bodem umístění vestavěných i volně stojících spotřebičů. K rozhodujícím aspektům patří především výška, ve které jsou umístěny a prostor, který na ně můžeme vyčlenit.

Článek Kuchyně na míru byl publikován 19. dubna 2009 v 19.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...