Kuchyně Koryna

Tagy:  kuchyně, kuchyňské sestavy, kuchyňské linky, kuchyně Koryna, Koryna, nábytek Koryna

Sponzorované odkazy:

Kuchyně Koryna

Historie společnosti se datuje od roku 1856, kdy vznikla první továrna společnosti v Koryčanech, ve které se vyráběl ohýbaný nábytek. Nábytkářský závod nechal vystavět bohatý německý podnikatel Michael Thonet, kterému se jako prvnímu, v celé Evropě, podařilo zprovoznit továrnu na ohýbaný nábytek. O rok později, od založení továrny, se začal produkovat první sedací nábytek vyrobený z ohýbaného bukového dřeva. K prvním výrobkům patřily především stolní židle, stolní lavice, houpací a odpočinková křesla.

Rok 1926 se zapsal do dějin významných historických událostí společnosti tím, že vznikla AKCIOVÁ SPOLEČNOST THONET-MUNDUS, s hlavním sídlem v Curychu. O několik let později se společnost přesouvá pod názvem THONET-MUNDUS, československé továrny na nábytek z ohýbaného dřeva, akciová společnost, do Prahy.

Až do roku 1990 se koryčanský podnik několikrát začleňoval do nově vznikajících podniků, ve kterých figuroval jako jeden z několika závodů bez vlastních provozoven. Teprve v roce 1990 se koryčanský závod osamostatnil, čímž vznikl podnik s novým obchodním jménem KORYNA s.p., které vzniklo složením počátečních písmen Koryčanský nábytek. O tři roky později, po zprivatizování závodu se obchodní název přeměňuje na KORYNA spol. s.r.o., definitivní název společnosti však vznikl až v roce 1997 – KORYNA nábytek, a.s.

V současné době představuje společnost jednu z největších a nejvýznamnějších nábytkářských firem, které se nacházejí nejen na území České republiky, ale i v rámci Evropy. Na celém území České republiky společnost vlastní síť 56 kuchyňských studií KORYNA, ve kterých je zákazníkům k dispozici profesionálně vyškolený personál, který poradí nejen při výběru, ale pomůže sestavit vizuální ztvárnění kuchyňské sestavy.

Styly kuchyňského provedení

Značka KORYNA nabízí zákazníkům široký sortiment kuchyňských sestav, které jsou rozškatulkovány do tří stylů.

Moderní styl splňuje požadavky soudobého designu, který odpovídá současným moderním požadavkům. Kuchyně v tomto stylu se vyznačují jednouchými liniemi, strohostí a hladkým povrchem. Moderní řada je určena pro zákazníky, kteří upřednostňují kvalitu a celkový vzhled kuchyňského interiéru. Vybírat můžeme ze široké škály barevného a tvarového provedení a z bohatého výběru nejrůznějších doplňků.

Klasický styl se vyznačuje již několik let dobře známou kuchyňskou sestavou, která spočívá v úzkých obdélníkových skříní postavených příčně, které kopírují celkovou plochu kuchyně. Klasickou řadu kuchyňského nábytku ocení především vyznavači decentního vkusu, střídmosti a standardní elegance. Zákazník může vybírat ze široké nabídky různých variant provedení, které mohou dle svého vkusu kombinovat s vícero modely.

Top styl představuje kuchyňské linky v super moderním, nadčasovém designu a provedení, které jsou ideálním doplňkem do moderních interiérů. O tento styl projevují zájem především nároční uživatelé, kteří prezentují svůj interiér jako osobitou vizitku. Kuchyňská sestava spočívá především v omezeném množství horních skříněk, které bývají kombinovány se skleněnými dvířky, dolní skříňky jsou zpravidla nahrazeny velkými šuplíky a prostředku kuchyně dominuje kuchyňský ostrůvek s pracovní plochou.

Kuchyňské sestavy se vyrábí ve zpracování lak, masiv + dýha, fólie a lamino, v široké barevné škále a provedení. Vybírat můžeme z několika stovek druhů provedení, kombinovat lze nejen barvy, ale i materiál, vnitřní vybavení a doplňky. Veškeré produkty jsou vyráběny dle individuálních požadavků zákazníka, který si v prodejním centru za pomoci designového návrháře sestaví kuchyni přímo na míru.

Na své výrobky poskytuje společnost, díky vysoce kvalitním používaným komponentům, záruku po dobu 5 let. To je doba, která může váhající zájemce přesvědčit o tom, že kuchyně od společnosti KORYNA jsou kvalitní zárukou jejich výběru.

Článek Kuchyně Koryna byl publikován 10. března 2009 v 15.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak na to, aby se dětem na zahradě líbilo?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Letní trendy v oblasti bydlení
  5. Červenec na zahradě
  6. Jak se zbavit slimáků?
  7. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  8. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  9. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  10. Jak založit zeleninovou zahradu u nového domu

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.