Šatní skříně

Tagy:  skříně, šatní skříně, skříně na oblečení,

Sponzorované odkazy:

Šatní skříně

Šatní skříně patří k nezbytným součástem nábytkového vybavení každé domácnosti, které rozšiřují úložný prostor k uložení aktuálního, sezónního oblečení a módních doplňků.

Šatní skříň si můžeme běžně zakoupit v obchodech s nábytkem nebo si ji nechat zhotovit přímo na míru, čímž můžeme ovlivnit vnitřní uspořádání, kombinaci zvolených materiálů a celkovou podobu. V případě, že se rozhodnete pro šatní skříň vyrobenou na přání, záleží pouze na nás, jak bude finální výrobek vypadat. Většina firem, která vyrábí a montuje šatní skříně se stoprocentně přizpůsobí našim požadavkům a přání, popřípadě nám poradí a nabídne komponenty ze současných trendů. Každá skříň se poté stává designovým originálem, který budeme vlastnit pouze my a s jistotou se nám nestane, že tu samou skříň uvidíme i v jiné domácnosti.

Materiál použitý k výrobě šatních skříní

Šatní skříně se nejčastěji vyrábějí z lamina, což je označení pro lehkou dřevotřískovou desku, která může být potažena dřevěnou dýhou nebo fólií. Přednosti lamina:

• barevná a tvarová stálost
• možnost imitace dřeva
• vysoká tepelná odolnost
• odolnost proti vlhku, otěru a opotřebení
• široký výběr barev a vzorů

K dražším záležitostem patří šatní skříně vyrobené z dýhy nebo masivního dřeva, které jsou nejčastěji vyráběny z buku, dubu, olše, borovice a třešně.

Dvířka

Dvířka šatních skříní vybírejme tak, aby se shodovaly s barvou zdí a dveří, aby ladily v daném interiéru s ostatním nábytkem a vytvářely tak kompaktní celek. Nabídka dvířek je na českém trhu opravdu široká. Nejčastější kombinací se dřevem je mléčné či čiré sklo nebo skleněné zrcadlo, které opticky zvětší a prosvětlí pokoj. K novinkám patří lité sklo, které je na trhu k dostání pod obchodním názvem Lacobel, jehož provedení je v nepřeberné barevné škále. Mezi další kombinace patří kov, bambusový či ratanový výplet, dýhovaná výplň, která poskytuje velmi širokou nabídku dekorů.

Dveře šatních skříní bývají nejčastěji běžně otevírací, tedy do prostoru místnosti, v případě nedostatku místa, můžeme vybírat skříně s dveřmi posuvnými nebo skládacími

Vnitřní uspořádání

Vnitřní uspořádání většiny šatních skříní je přizpůsobeno ramínkovému věšení oblečení, pro komínkové sestavy může posloužit dno skříně, nebo horní police. V případě, že požadujeme dostatečně velký odkládací prostor pro komínkové uspořádání, musíme vybírat skříně, které jsou rozděleny do dvou částí. Skříně je tedy rozdělena na část, kterou vyplňují police a část, které dominuje pouze šatní tyč. Vnitřní vybavení skříně může být obohaceno o praktické doplňky, jejichž nabídka je na trhu velmi široká: zásuvky vně skříně, vnější či vnitřní osvětlení, speciální věšák na kravaty nebo kalhoty.

Článek Šatní skříně byl publikován 23. března 2009 v 10.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...