Věstavěné skříně

Tagy:  nábytek, skříně, věstavěné skříně, skříně na míru

Sponzorované odkazy:

Věstavěné skříně

Vestavěné skříně se stávají nezbytnou součástí většiny českých domácností a začínají pozvolna vytlačovat klasické, volně stojící skříně. Důvodů je hned několik: vypadají elegantně, jsou vhodné do všech interiérů, vnitřní uspořádání je přehledné a upoutají pozornost.

V případě, že se rozhodnete pro vestavěnou skříň, záleží pouze na Vás, jak bude finální výrobek vypadat. Většina firem, která vyrábí a montuje vestavěné skříně se stoprocentně přizpůsobí Vašim požadavkům a přání, popřípadě Vám poradí a nabídne komponenty ze současných trendů. Každá skříň se poté stává designovým originálem, který budete vlastnit pouze Vy a s jistotou se Vám nestane, že tu samou skříň uvidíte v jiné domácnosti.

Materiál

Základním materiálem pro výrobu skříní je lamino – lehká dřevotřísková deska, která je potažena dřevěnou dýhou nebo fólií. Výhody lamina:
• barevná a tvarová stálost
• vysoká tepelná odolnost
• odolnost proti vlhku, otěru a opotřebení
• široký výběr barev a vzorů

Dvířka

Dvířka vestavných skříní se často vybírají tak, aby se shodovaly s barvou zdí a dveří, aby ladily v daném interiéru s ostatním nábytkem a vytvářely tak kompaktní celek. Nabídka dvířek je na českém trhu opravdu široká. Nejčastější kombinací se dřevem je mléčné či čiré sklo nebo skleněné zrcadlo, které opticky zvětší a prosvětlí pokoj. Mezi další kombinace patří kov, bambusový či ratanový výplet, dýhovaná výplň, která poskytuje velmi širokou nabídku dekorů. Do módy přichází barevné sklo, které dodá skříním moderní a příjemný ráz dnešní doby. Dvířka můžeme vybírat z několika typů provedení: posuvná – v kovových kolejničkách, křídlová, skládací, kombinovaná, pantová nebo průchozí.

Vnitřní uspořádání

Důležitým bodem při zadávání požadavků na výrobu skříně je rozvržení vnitřního uspořádání. Předem bychom měli vědět, zda jsem zvyklí většinu oblečení věšet na ramínka nebo skládat do komínků a podle tohoto faktu přizpůsobit prostor. V případě, že požadujeme dostatečně velký odkládací prostor pro komínkové uspořádání, musíme volit dostatek polic, které by měly být opatřeny tvrzenými ABS hranami – delší životnost. Nevýhody polic spočívají v těžké dostupnosti výběru oblečení, jelikož se budete velmi obtížně dostávat k oblečení, které je v v druhé řadě. Modernějším a zároveň praktičtějším řešení jsou výsuvné police, sklopné šatní tyče, speciální tyče na kalhoty, pojezdy nebo tyče na ramínka. Pro vnitřní vybavení skříně si každý zákazník může vybrat praktické doplňky, jejichž nabídka je na trhu velmi široká: zásuvky vně skříně, vnější či vnitřní osvětlení, speciální věšák na kravaty nebo kalhoty.

Možnost volby materiálu, povrchové úpravy, barev a vnitřního uspořádání znamená, že vestavěné skříně na míru uspokojí poptávku i nejnáročnějších zákazníků, jak v klasických interiérech, tak v kombinaci s novými moderními architektonickými prvky a trendy, ve snaze vytvořit z domova harmonicky sladěný a ucelený prostor, který plně odpovídá nárokům každodenního života jeho obyvatel.

Článek Věstavěné skříně byl publikován 19. září 2008 v 10.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...