K+K koberce

Tagy:  K+K koberce, bytové koberce, společnost K+K, zátěžové koberce, koberce, koberce s potiskem, velurové koberce, smyčkové koberce

Sponzorované odkazy:

K+K koberce

První prodejna koberců značky K+K byla založena roku 1993, ve skromných prostorách sběrných surovin ve městě Příbrami. Celková plocha této prodejny činila pouhých 80 m², ve které pracovali dva zaměstnanci. Sortiment byl velmi omezený, nabídka byla zaměřena především na standardní kusy za přijatelné ceny. V tentýž rok byly otevřeny další dvě provozovny ve městě Mladá Boleslav a v Milevsku.

Postupem ubíhajícího času se společnost značně rozrostla a v současné době patří ke gigantům s koberci a bytovými doplňky. Po České republice nabízí společnost své výrobky ve 29 prodejnách, ve kterých zaměstnává přibližně 130 pracovníků. Největší prodejní obchodní hala s koberci se nachází v Praze Řepích, prodejní plocha se rozkládá na celkové ploše o rozloze 4 000 m², čímž patří k největším halám s prodejem koberců ve střední Evropě. Koberce můžeme vybírat od několika producentů z evropských kobercových velmocí, ke kterým patří Belgie, Holandsko, Francie, Německo či Slovinsko.

Vedle široké nabídky koberců nabízí společnost rozmanitý výběr bytových doplňků a široký výběr podlahových krytin z PVC.

Řada bytových doplňků zahrnuje:

• širokou škálu moderních tapet
• dekorační látky, záclony a závěsy
• koupelnové předložky
• polštáře, matrace, peřiny
• stropní kazety
• omyvatelné ubrusy
• běhouny
• rohožky
• schodové nášlapy
• povlečení
• lepidla
• přechodové lišty

Na vybraných prodejnách mohou zákazníci využít služeb, týkajících se daného sortimentu, jenž zahrnují ušití záclon či závěsů dle přání zákazníka, pokládku koberců či PVC včetně zakončení přechodovými lištami nebo pokládku stropních kazet.

Typy K+K koberců

Zátěžové koberce

Vpichované zátěžové koberce jsou určeny především do prostor s vysokými provozními nároky, čímž rozumíme prostory komerčního využití – hotely, banky, kanceláře, školy, školky, restaurace. Zátěžové koberce s gelovým podkladem disponují kvalitnějšími vlastnostmi při každodenním zatížení, čímž se prodlužuje jejich životnost. Levnější alternativou jsou vpichované zátěžové koberce bez použití gumového podkladu, jenž je nahrazen latexovým lepidlem či speciálním nástřikem. Cenu u těchto typů koberců ovlivňuje především jejich gramáž, výška vlasu, hustota vpichu a materiál, který je použit na samotný podklad.

Bytové koberce

V síti prodejen koberců K+K můžeme vybírat ze širokého výběru bytových koberců, které jsou dle typu rozděleny do následujících skupin.

Koberce s potiskem

Tento typ koberců disponuje velmi nízkou smyčkou, do které je vtištěn daný vzor. Díky široké škále vzorů s nejrůznějšími květinovými, abstraktními či dětskými motivy, můžeme tento druh koberců využít téměř do všech bytových prostor. Cena se pohybuje dle kvality od 119 – 189 Kč/m².

Smyčkové koberce

Kvalita smyčkových koberců je závislá na hustotě a výšce smyček, na základě čehož se odvíjí i cena, která se pohybuje v rozmezí 129 – 299 Kč/m².

Stříhané koberce Cut-Loop

Pod názvem stříhaný koberec se skrývá kombinace malé a velké smyčky, jenž utváří nepravidelný povrch. Stříhané koberce patří do vyšší kvalitativní i cenové třídy, která se pohybuje od 250 Kč/m². Použité těchto koberců nachází uplatnění především v obývacím pokoji nebo ložnici, jelikož údržba je oproti klasickým kobercům složitější.

Velurové koberce

Velurové koberce, někdy též nazývány Velvet, se vyznačují velmi úzkou, všívanou vazbou, s krátkým bohatým vlasem. Cena se pohybuje dle použitého materiálu, který může být vlněný či umělý, od 289 Kč/m².

Koberce s řezaným vlasem Cut-Pile

Koberce disponují řezenským vlasem, což utváří velmi uhlazený povrch. Tento typ koberců je řazen do exkluzivní kategorie, čemuž odpovídá i cena, od 289 Kč/m².

Článek K+K koberce byl publikován 6. března 2009 v 08.15 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...