Dětské koberce

Tagy:  dětské koberce, koberce, hrací koberce,

Sponzorované odkazy:

Dětské koberce

Pokud jste se rozhodli vašemu dítku pořídit do dětského pokoje koberec, učinili jste správné rozhodnutí z mnoha důvodů – jak z hlediska praktického, tak i estetického a pro dítě zábavného.

Praktická stránka

Koberec izoluje chlad od podlahy, proto chrání vaše dítě před prochladnutím nohou. Skvělá volba je pořídit koberce i na stěny, alespoň do výšky dítěte – stěnám tak hrozí menší riziko znečištění či pomalování a vy si ušetříte práci s případným častým malováním. Koberec také tlumí zvuky a chrání předměty před pádem a následným rozbitím. Koberce se vyrábí buď strojově nebo ručně. Ruční výroba je dražší a vzácnější, ale zároveň ve většině případů kvalotnější a stále častěji vyhledávaná. Což se týče materiálů, koberce nabízejí velké množství výběru – od klasické vlny přes syntetická vlákna jako je polyamid, polyester či polypropylen až po rúzné druhy příze ( juta, bavlna, kokos ) či přírodní hedvábí. Vlna je pravděpodobně nejlepší a nejkvalitnější materiál, její velkou nevýhodou ale je, že není příliš odolná proti špíně. V dnešní době se proto nejčastěji vyrábějí koberce v kombinaci z přirodních a umělých vláken (nylonu). Za nejlepší techniku výroby se považuje tkaní, do frekventované místnosti se doporučuje koberec vyrobený technikou vpichování.

Estetická a zábavná stránka

Dětské koberce by měly zářit barvami. Jasné barvy totiž v dětech vzbuzují aktivitu a radost. Děti mají rádi koberce s obrázky – nejlépe s jejich oblíbenými pohádkovými postavičkami jako je např. Medvídek Pú, Barbie, Mickeymouse, princezna, piráti, a spousta dalších. Populární jsou také tvarované koberce ve tvaru srdce, kruhu či komiksové postavičky. Největší radost dětem ale uděláte tzv. hracími kobercy. Na trhu najdete sposutu vzorů a motivů, které vašim dětem nabídnou spoustu prostoru s indpirace ke hrátkám. Jsou to například koberce s obrázkem stolní hry Člověče, nezlob se, město s ulicemi a letištěm, hrad se zahradami, skákací panák, lodní přístav a piráti, pexeso, různé druhy bludišť, interiér domu, farma, podmořksý svět, kontaktní hra twister, Zoo, šachy, dáma, fotbalové či hokejové hřiště, různéd ruhy kobercových puzzlí, atd. Hrací koberce jsou většinou hrubší a nižší a jsou tak skvělou podložkou pro různé hry.

Pokud si tedy koberec pořídite, vašemu dítěti uděláte jistě velkou radost a i vy budete nadmíru spokojeni, protože dítě se s kobercem samo zabaví.

Článek Dětské koberce byl publikován 21. září 2008 v 16.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Katka Jamborová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...