Osvětlení do koupelny

Tagy:  osvětlení, koupelnové osvětlení, světla do koupelny, bodovky, bodové osvětlení

Sponzorované odkazy:

Osvětlení do koupelny

Světlo, ať už přímé denní nebo umělé, dokáže oživit a prosvětlit prostor, dodat svým uživatelům pohodlí a při správném výběru zkrášlit interiér. Díky široké nabídce na našem trhu můžeme vybírat osvětlení do koupelny nejen dle svých představ, ale také dle interiérových požadavků.

koupelnám sluší decentní, ale zároveň elegantní osvětleníkoupelnám sluší decentní, ale zároveň elegantní osvětlení

Jaké světlo do koupelny je tedy to správné?

Osvětlení do koupelny musí disponovat specifickou normou: ČSN 36 0452 Umělé osvětlení obytných budov. Při výběru světel do koupelny však nezůstaneme pouze u jednoho kusu, ale budeme potřebovat minimálně dvě světla, počet kusů se liší dle velikosti a dispozice daného prostoru. Centrální osvětlení by mělo být nejintenzivnějšího osvětlovacího charakteru, mělo by tedy disponovat nejvyšším výkonem. Další osvětlení se nejen dle moderních, ale i praktických trendů nachází přímo nad zrcadlem nebo je jako součástí zrcadlové skříňky. Intenzivní osvětlení umístěné přímo nad zrcadlem oceníme při osobní hygieně, holení nebo nanášení make-upu. Velmi praktickým pomocníkem je také osvětlení nad sprchovým koutem nebo vanou, to je zpravidla zapotřebí především ve větších koupelnách.

hitem se stává osvětlení zapuštěné do sádrokartonového podhleduhitem se stává osvětlení zapuštěné do sádrokartonového podhledu

A co design?

Výběr světel bychom samozřejmě měli podřídit celkovému charakteru naší koupelny, ne vždy, co se nám líbí je vhodné do naší koupelny. Moderním prostorům sluší světla v materiálovém provedení matné sklo a nerez, jedná se zpravidla o desky z nerezu na kterých jsou umístěný různě tvarovaná stínítka. Moderním trendem jsou jednoduché a minimalistické tvary, které působí lehce a zároveň luxusně. Koupelnám také sluší nejrůznější typy bodových osvětlení, v mnoha koupelnách převládají světla na kovových nerez rampách, různě směrující. Designově vkusnější, avšak finančně náročnější jsou bodová světla zapuštěná v sádrokartonové desce. Ze zapuštěných světel si můžeme vytvořit tzv. „hvězdné nebe“, kdy si necháme do sádrokartonových podhledů zabudovat velmi drobná světélka, která při rozsvícení připomínají malinkaté hvězdičky.

Síla osvětlení v koupelně

Sílu zdroje světla opět volíme podle velikosti koupelny, malým prostorům postačí centrální osvětlení o síle 60 W, naopak prostorné koupelny si vyžadují daleko intenzivnější sílu, a to až 350 W.

moderní kombinací je mléčné sklo s nerez lištamimoderní kombinací je mléčné sklo s nerez lištami

Článek Osvětlení do koupelny byl publikován 21. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...