Vyberte si vhodné osvětlení

Tagy:  lampa, osvětlení, světlo, lustr, žárovky

Sponzorované odkazy:

Vyberte si vhodné osvětlení

Osvětlení bytu je nezbytností. V dnešní době existuje celá řada způsobů, jak osvětlení v bytě dosáhnout, a to mnohdy velice efektivním způsobem. Lampy dnes však již nejsou pouze zdrojem světla, ale mohou být také skvělou dekorací a velice pěkným interiérovým prvkem. Podívejme se na různé typy svítidel a vyberme to ideální do každé místnosti.

Lampa do kanceláře či do pracovny

Pracovna se vzhledem k osvětlení od ostatních místností liší. V pracovně jde totiž především o dostatečné osvětlení pracovní plochy. Pro tuto funkci se nejlépe osvědčily stojací lampičky přímo na stůl. Lze s nimi snadno pracovat, natáčet je a podobně, což nám zajistí dostatek světla přesně tam, kde jej potřebujeme.

Pestrobarevná stolní lampa, autor: IkeaPestrobarevná stolní lampa, autor: Ikea

Svítidla do kuchyně

V kuchyni je již možné si s volbou svítidel trochu pohrát. Nad jídelní stůl se hodí pěkný zdobený lustr či klasická závěsná lampa. Dle typu interiéru je dobré vybrat vhodný tvar, velikost i barvu. K lince a do její blízkosti se skvěle hodí bodové osvětlení či podlouhlé úsporné žárovky umístěné pod kuchyňskou linkou.

Osvětlení vhodné do koupelny

Koupelna je, co se osvětlení týče, opět trochu speciální. Vysoká vlhkost v koupelnách si žádá specifické osvětlení a především dobře krytou žárovku. Bodová nastavitelná světýlka jsou praktická a navíc lze jimi interiér osvětlit přesně tak, jak chcete. Příhodně umístěná bodová světla dodají interiéru nádech moderna. Důležité je dobře nasvícené zrcadlo. V obchodech se setkáme s mnoha velmi moderně vyhlížejícími lampami ideálními do prostorných interiérů.

Světla v obývacím pokoj

Do obývacího pokoje můžeme zvolit prakticky jakýkoliv druh osvětlení a kombinovat můžeme jak praktické, tak estetické lampy. Do obývacího pokoje můžeme konečně pořídit masivní lustr či výraznou stojací lampu. Může kombinovat bodové, nástěnné i stojací lampy a vykouzlit jejich pomocí jedinečnou atmosféru. Svítidla se vyplatí vybírat na internetu, kde je jich bohatý výběr mnohdy za velice příznivé ceny. Zajímavou záležitostí jsou lampy s vysokofrekvenčním senzorem, které jsou velmi inovativní a praktické. Sázíte-li více na klasiku, svůj dojem udělají stropní křišťálové lustry. Nebojte se trochu improvizovat a zvolit netradiční příjemná a svítidla, která splní svou funkci a překvapí neotřelým designem.

Jednoduchá stojací lampa, autor: IkeaJednoduchá stojací lampa, autor: Ikea

Osvětlení dětského pokoje

Pro děti je nutné volit osvětlení, které je především bezpečné. Na trhu je množství svítidel laděných do veselých barev a pohádkových motivů, která zapadnou do dětského pokojíčku, potěší děti a ještě myslí na jejich bezpečí. K dostání jsou i lampy s ryze estetickými funkcemi, sloužící také jako velmi tlumené osvětlení při usínání.

Článek Vyberte si vhodné osvětlení byl publikován 2. února 2010 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...