Recyklované interiérové osvětlení Caroliny Fontoury

Tagy:  svítidla, osvětlení, lustr, lustry, lampička, lampičky, osvětlení, recyklované osvětlení, Carolina Fontoury

Sponzorované odkazy:

Recyklované interiérové osvětlení Caroliny Fontoury

S nevšedním nápadem recyklace, tedy způsobu použití nepoužitelných předmětů či různých materiálů, přišla mexicko-brazilská umělkyně Carolina Fontoura. Staré řetězy od jízdních kol převedla do podoby okouzlujících a fascinujících lamp, lampiček, lustrů a ostatních svítidel.

Nevšední recyklovaná svítidla působí velmi elegantně, netradičně a až s téměř vysokým nádechem luxusu, který se bude dobře vyjímat v honosných vilách a moderních interiérech. Atypické estetické ztvárnění se dokonale vizuálně snoubí s klasickou kontrastní elegancí, jejímž cílem je upotřebit nepotřebné.

Interiérová osvětlení mají mnoho podob, disponují rozmanitými tvary, designem, rozličným materiálem, avšak nápad Caroliny představuje unikátní originál.

Série řetězových svítidel je z odborného hlediska považována za buržoazní komoditu inspirovanou viktoriánskými lustry. Ne všem může tento architektonický styl a design vyhovovat, avšak na druhou stranu musíme uznat, že šetrnost k přírodě versus ekologické zpracování se povedlo na výbornou.

řetězy od kol v podobě stojacích lampřetězy od kol v podobě stojacích lamp
atypická osvětlení dodávají interiéru punc předešlých stoletíatypická osvětlení dodávají interiéru punc předešlých století

Zdroj: http://www.bornrich.org/…ght-fixtures

Článek Recyklované interiérové osvětlení Caroliny Fontoury byl publikován 16. ledna 2010 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...