Šatník - jak postavit nový či vylepšit ten starý?

Tagy:  šatník, šatní skříň, šatna, policový systém, vestavěný šatník

Sponzorované odkazy:

Šatník - jak postavit nový či vylepšit ten starý?

Ať už sledujete módní trendy nebo ne, na oblečení je vždy potřeba mít prostor. Co nosíme na sobě o nás mnoho prozrazuje a stejně tak za nás mluví i náš šatník. Pořiďte si proto nový, funkční a hlavně, udělejte ho sobě na míru.

Kde začít

Šatník by měl velikostně odpovídat vaší potřebě, a také možnostem bytu či domu. Není nad to mít pro šatník vyhrazenou celou místnost, a to libovolně velkou. Funkci šatníku může skvěle plnit i stěna pokoje či větší vestavěná skříň. Nutné je tedy začít u možností prostoru, a také u možností finančních, protože prostorný a vkusný šatník nemusí být vůbec levnou záležitostí.

Co bude potřeba

Při stavění šatníku se nevyhneme drobným řemeslným činnostem, jakými jsou vrtání, měření a šroubování, je proto dobré mít po ruce někoho zručného. V šatníku jsou nejvíce potřeba poličky, skříňky, přihrádky, zásuvky a drobné ložné prostory. Velikost celého šatníku závisí na množství oblečení, které do něj musíme vtěsnat. Šatník by měl být uspořádaný a přehledný, čehož lze dosáhnout spíše u šatníku větších rozměrů.

Kostra šatníku na míru, autor: IkeaKostra šatníku na míru, autor: Ikea

Zjednodušte si práci

V obchodech lze pořídit již celý hotový šatní panel, který se pouze upevní ke stěně. Budeme-li pracovat na celém šatníku sami, musíme promyslet souhru jednotlivých prvků. Práci si lze velmi ušetřit pořízením jednotlivých kusů nábytku, které se vhodně propojí dohromady a vytvoří celistvý dojem. Základ šatníku může být tvořen komodou či skříňkou se zásuvkami, množstvím poliček a v neposlední řadě prostorem pro ramínka.

Každý kus má ramínko na míru, autor: IkeaKaždý kus má ramínko na míru, autor: Ikea

Ať už šatník tvoříme volně u stěny, ve vestavěné skříni či v samostatné místnosti, vždy musíme směřovat k praktickému šatníku, kde pro nás budou všechny věci snadno dostupné. Praktického šatníku lze dosáhnout i jednoduchými poličkami a zavěšenými tyčemi na ramínka. Honosněji vyhlížející šatník bude potřebovat ještě něco navíc.

Uspořádání věcí v šatníku

Věci, které se mačkají nebo se špatně skládají, zavěsíme na ramínka. Poliček můžeme využít pro umístění složených triček, svetrů, mikin či kalhot. Prádlo můžeme ukrývat do zásuvek, nebo přihrádek, které mohou mít své místo v poličkách. V šatníku se uplatní i drobné ložné prostory, jako krabičky a přihrádky, kam můžeme umístit například pásky, rukavice a šátky. V šatníku může mít své místo i šperkovnice.

Článek Šatník - jak postavit nový či vylepšit ten starý? byl publikován 23. ledna 2010 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Trendy interiérového designu na léto 2024
  3. Červenec na zahradě
  4. Letní trendy v oblasti bydlení
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Jak se zbavit slimáků?
  7. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  8. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  9. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?
  10. Jak založit zeleninovou zahradu u nového domu

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.