Vybíráme botník, který padne

Tagy:  botník, šatník, předsíň, předsíňový nábytek

Sponzorované odkazy:

Vybíráme botník, který padne

O obuv je důležité se náležitě starat. Především v malých bytech s tím však může být problém a boty pak není kam dávat. Boty naházené na jedné hromadě nevypadají hezky a navíc se ničí, rychleji odírají a ztrácí svou krásu. Praktický botník lze umístit kamkoliv a investice do něj se bohatě vrátí delší a spolehlivější funkčností našich bot.

Kam s botníkem

Umístění botníku je velmi důležité. Je dobré využít všech volných míst. Velikost botníku bývá přímo měrná množství bot. Někomu postačí metrová police, jiný potřebuje veliký regál. Botník může být vysoký ke stropu, či naopak nízký při zemi. Výhodou botníku je, že může být velmi úzký a prakticky tak vyplňovat i malý prostor. Botník můžeme postavit ke zdi ale také jej umístit do skříně. Široký výběr botníků nabízí i různé závěsné verze.

Botník prakticky umístěný v šatně

Při zařizování šatny je dobré předem myslet i na místo pro boty. Boty v šatníku jsou snadno po ruce a při vybírání oblečení se dá snadno zjistit, hodí-li se k němu některý z párů bot. Navíc právě boty mnohdy bývají obrovskou chloubou žen, které se o ně starají a aranžují je na dobře viditelná místa. Sbírky bot čítají desítky párů a takové množství bot se už vejde do málokterého botníku. Pro takovou vášeň bývá mnohdy potřeba i celá speciální místnost.

Design našeho nového botníku

Při výběru botníku je dobré nejdříve navštívit několik obchodů a zjistit, co je v současné době na trhu. Skvělým pomocníkem může být také internet či papírový katalog. Botník může být velmi vkusným nábytkem a skvěle korespondovat se vzhledem interiéru. Obzvláště elegantně vypadají uzavíratelné botníky, do kterých není vidět. Takový botník může být z klasického dřevěného masivu, ale i ze slabé barvené dřevěné překližky či barevných umělých hmot. Botník musí být dostatečně rozměrný, aby pojal všechny páry bot, které budou mít v botníků své vlastní místo a budou snadno dostupné. Pořádek je na prvním místě. Nezapomínejte také na fakt, že v zimě jsou boty velmi špinavé a mokré a před uložením do botníku je potřeba nechat je na určeném místě odkapat a uschnout.

Bílá varianta pro 8 párů, autor: IkeaBílá varianta pro 8 párů, autor: Ikea

Článek Vybíráme botník, který padne byl publikován 29. ledna 2010 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...