Kovový nábytek v interiéru

Tagy:  kovový nábytek, nábytek z kovu

Sponzorované odkazy:

Kovový nábytek v interiéru

Moderní interiér dokáže oživit nejen nábytek dřevěný, ale také kovový, který je zákazníky stále více žádaný a upřednostňovaný zejména pro svoje minimální požadavky na údržbu a dlouhodobou životnost.

kovový nábytek v bílém provedení vypadá velmi romantickykovový nábytek v bílém provedení vypadá velmi romanticky

Jaký vlastně je kovový nábytek?

Většina z nás má kov spojený s exteriérem a pocitem chladu, který v nás může vyvolat pohled na kovovou postel. Technologie výroby a designu však jde kupředu, což znamená, že dnešní kovový nábytek disponuje velmi teplým dojmem, elegancí a šarmem. Kov používaný k výrobě interiérového i exteriérového nábytku je ošetřen speciální povrchovou úpravou, která se skládá z několika postupných kroků. Jedním z těchto procesů je odolnost proti korozi, díky čemuž nábytek disponuje teplým a hladkým povrchem. Kvalitní protikorozní úprava přispívá také k tomu, že se kov na slunci nerozpálí a v zimě či chladu nestudí. Kovový nábytek je dále upraven eloxováním, což je speciální úprava oceli nebo hliníku, čímž se výrobek zařazuje do ekologické kategorie. Tato úprava spočívá v tom, že se na vrchní vrstvě hliníku nebo oceli vytvoří nová ochranná vrstva, která má za následek zabránění korodování. K dalším přednostem eloxování patří možnost povrch barevně upravit, zákazník může vybírat ze široké škály barev. K přednostem takto upraveného kovového nábytku patří také otěruvzdornost.

kovový nábytek můžeme využít ve všech místnostechkovový nábytek můžeme využít ve všech místnostech

Design kovového nábytku

Interiérový kovový nábytek se nejčastěji kombinuje s dalším materiálem, kterým bývá zpravidla dřevo. K dalším doplňkovým materiálům patří rákosové, bambusové či ratanové výplety, sklo nebo plast. K výhodám kombinovaného nábytku patří schopnost začlenění ho do interiéru, ve kterém již určité materiály převládají. K nejčastějším interiérovým kovovým nábytkům patří postel, noční stolky, toaletní stolky nebo křesílko – taburetka. Další uplatnění nachází kovový nábytek v obývacím pokoji, ve kterém se projeví v podobě konferenčního stolku nebo stolku květinového. V jídelně můžeme uplatnit kovové židle s vypletenou opěrkou a naducanými polštáři, které zaručují maximální komfort při sezení.

kovový sedací nábytek je nutné doplnit pohodlnými polštářikovový sedací nábytek je nutné doplnit pohodlnými polštáři

Článek Kovový nábytek v interiéru byl publikován 12. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...