Asko nábytek

Tagy:  Firma Asko, Asko nábytek, Asko firma, nábytek Asko, Asko

Sponzorované odkazy:

Asko nábytek

Firma Asko

Asko nábytek patří snad mezi největší a nejznámější obchodníky s nábytkem v České republice. Zákazníky láká na široký sortiment, výhodné ceny a řady služeb, zahrnujících například montáž zakoupeného nábytku, úvěrový prodej, poradenství apod. Vzhled a velikost prodejních ploch je navíc ovlivněna mnoha marketingovými fígly – většina prodejen se nachází na ploše kolem 5 000 m2. Není proto divu, že se již téměř dvě desítky let drží na špičce.
Firmu Asko je možné navštívit v těchto lokacích: v Praze-Štěrboholech, Praze-Stodůlkách, v Teplicích, Hradci Králové, Brně, Zlíně, Olomouci a Plzni.

Z historie

Firma Asko vznikla v roce 1991 jako součást nábytkového oddělení v obchodním domě Labuť. Podnik zaznamenal hned na počátku úspěch, firma se rozrůstala, až se její prodejní plochy rozšířily na celá dvě patra. Tato nadmíru příznivá situace trvala až do roku 2002, kdy byly skladové suterény obchodního domu zaplaveny povodněmi, což se pochopitelně citelně dotklo i firmy Asko. Druhou filiálku firma zřídila v Brně. Tímto krokem firma nastoupila současný trend, a to řetězce prodejen v českých městech. V roce 1998 byla otevřena prodejna v Ústí nad Labem – Trnicích. V roce 2000 firma otevřela další prodejnu v Plzni.

Současnost a plány do budoucna

Firma Asko – nábytek nakupuje své zboží, tedy nábytek kancelářský i bytový, po celém světě. Zhruba čtvrtina sortimentu pochází od českých výrobců, a nutno říct, že si český nábytek v porovnání se zahraničním stojí velmi dobře. České výrobky jsou též dodávány do německých filiálek. Pro nejbližší budoucnost firma Asko plánuje hlavně jedno – rozšířit prodejny nábytku Asko do dalších velkých měst České republiky, slovenské republiky a také Maďarska.

Článek Asko nábytek byl publikován 25. listopadu 2008 v 13.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Markéta Jeníková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...