Koupelnové předložky

Tagy:  koupelnové předložky, předložky do koupelny, předložky před vanu, koberečky do koupelny

Sponzorované odkazy:

Koupelnové předložky

Koupelna představuje v každém domě, bytě či chalupě nepostradatelnou místnost, kterou používáme několikrát denně a vnímáme ji jako prostor určený k relaxaci a odpočinku. Mobiliář koupelen zůstává po celá desetiletí stále ve stejném složení, avšak kvalita, sortiment, úroveň zpracování a řešení koupelen se podstatně zlepšily. Do koupelen přibylo více textilií, ke kterým patří ručníky, osušky, župany, mycí houby, záclony a v neposlední řadě kvalitní koupelnové předložky.

Koupelnové předložky se rozkládají před sprchový kout nebo vanu, čímž významně přispívají k bezpečnosti a příjemnému pocitu našlápnutí. Kvalitní předložky jsou vybaveny protiskluzovou úpravou, velmi snadno se udržují a koupelnu příjemně zútulní.

Materiálové složení a kvalita

Koupelnové koberečky se vyrábějí z různých matriálů, ke kterým nejčastěji patří bavlna, hedvábí, umělá vlákna nebo kombinace bavlny s příměsí bambusového či kokosového vlákna. Velmi oblíbenými a zákazníky hojně vyžadovanými jsou koberečky z přírodních materiálů, ke kterým patří přírodní příze, která dodává výrobkům specifické vzorování, dokonalý vzhled a sytou barevnost. Ke kvalitním výrobkům patří koupelnové předložky vyrobené ze žinylkové bavlněné příze, která svým vzhledem dodá koupelně nádech luxusu.

Pro výrobu koupelnových předložek se nejčastěji používají polyakrylová vlákna, díky nimž finální výrobek disponuje vysokou jemností, měkkostí a pružností. Koberečky disponují různou délkou vlasu, která se pohybuje od 15 do 30 mm, vyšší číslo představuje větší hebkost a jemnost koberečku.

U klasických koupelnových předložek je důležitá hustota vlasu, čím více je povrch předložky hustější, tím větší je odolnost proti sešlapání.

Nejlepší tvarovou pamětí disponují předložky vyrobené z dutých polyamidových vláken, které se po sešlápnutí velmi rychle vrátí do původního stavu.

Údržba koupelnových předložek

Údržba koupelnových koberečků i předložek je zpravidla velmi nenáročná, při čištění bychom se měli řídit pokyny výrobce, které jsou uvedeny na štítku nebo obalovém materiálu. Některé typy je možno prát až na 60 ºC a sušit v sušičce prádla, jiné typy vyžadují pouze jemné praní. Během prvního praní, bychom měly předložky i koberce umístit do textilního povlaku, jelikož velmi často se stává, že línají.

Design

Na tuzemském trhu můžeme vybírat z nepřeberného množství tvarového, materiálového, vzorového a barevného provedení. K nejoblíbenějším tvarům patří geometrické vzory, z nichž zákazníci nejvíce preferují obdélník a čtverec, oblíbené jsou i ovály a vzory s koupelnovou tematikou – mušle, květy, ryby, mraky, sluníčka, zvířátka.

Barevným kombinacím a vzorům se meze nekladou, na předložkách se objevují abstraktní, květinové, zvířecí či geometrické vzory. Žádoucí jsou i jednobarevné, maximálně dvoubarevné předložky, jejichž barvy se navzájem perfektně snoubí.

Článek Koupelnové předložky byl publikován 2. dubna 2009 v 09.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...