Jak si zařídit pracovní stůl

Tagy:  stůl, nástěnka, poličky, židle, pracovní kout, pracovní stůl

Sponzorované odkazy:

Jak si zařídit pracovní stůl

Pracovní stůl je místo, kde školáci i dospělí tráví někdy až převážnou část dne. Takové místo musí být pohodlné, příjemné a přesně odpovídat účelům toho, kdo u něj svůj čas tráví. Existuje mnoho drobností, které z pracovního stolu udělají příjemné a přitom velice praktické místo.

Několik základních pravidel

Existuje několik zásad, které jsou pro řízení pracovního koutu určující. Místo, kde se rozhodneme si pracovní stůl zřídit, by mělo být klidné a světlé, nejlépe blízko okna. To zaručí zdroj slunečního světla, které je oproti zářivkám daleko příznivější pro oči i pro psychiku. Praktické však je nasměrovat stůl tak, aby sluneční světlo nestínilo při psaní. Pro praváky by tedy mělo světlo dopadat z levé strany.

Pracovní stůl je vhodné umístit do místnosti, skrz kterou se neprochází do jiných místností, a kde nebude člověk rušen. Musíme-li však pracovní stůl vtěsnat do malého bytu, nezbyde nic jiného než prostor alespoň provizorně oddělit. K tomu může posloužit například paravan.

V hlavních rolích stůl a židle

Stůl a židle jsou dva kusy nábytku, na kterých je při výběru potřeba dát si obzvláště záležet. Velikost stolu se vždy přímo odvíjí od účelu, ke kterému má sloužit. Školák si vystačí s menším stolkem, kde bude mít dostatek prostoru pro dělání domácích úkolů, oproti tomu architekti budou potřebovat prostoru i několikanásobně víc. Výbírat je tedy nutné skutečně podle specifických osobních nároků. Základem k pohodlí a zdravému sezení je speciální kancelářská židle, která se postará o správnou polohu páteře. K většímu pracovnímu stolu se skvěle hodí židle na kolečkách, se kterou je možné popojíždět a neztrácet tak čas vstáváním a poponášením obyčejné dřevěné židle.

Rohové řešení, autor: IkeaRohové řešení, autor: Ikea

Praktické detaily

Na stole by nemělo být příliš mnoho věcí a celý prostor by měl působit jednoduchým dojmem tak, aby nás nic zbytečně nerozptylovalo od práce. Ke skladování věcí skvěle poslouží poličky a vhodně využitý prostor pod stolem. Všechny kancelářské potřeby by měli být snadno přístupné přímo na stole, či na poličce nad ním. Jako úložné prostory pro malé věci skvěle poslouží nejrůznější krabičky a dózy, díky kterým bude vždy vše na svém místě. Papíry je nejlepší řadit podle nějakého systému do šanonů. Vždy je lepší dát si práci s přehledným rozřazováním, než pak denně trávit hodiny hledáním toho, či onoho papíru. Praktickým pomocníkem u stolu je nástěnka, či magnetická lišta. Je to skvělé místo kam umístit upomínky a skvělý způsob jak nezapomenout na důležité události.

Malé úložné prostory, autor: IkeaMalé úložné prostory, autor: Ikea

Článek Jak si zařídit pracovní stůl byl publikován 25. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Trendy interiérového designu na léto 2024
  3. Červenec na zahradě
  4. Letní trendy v oblasti bydlení
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Jak se zbavit slimáků?
  7. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  8. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  9. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?
  10. Jak založit zeleninovou zahradu u nového domu

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.