Podlahová krytina z Teraca

Tagy:  podlaha, podlaha z Teraca, Teraco, podlahová krytina, atypická podlaha

Sponzorované odkazy:

Podlahová krytina z Teraca

Podlaha uceluje interiér a utváří celkovou atmosféru pokoje, vedle stránky esteticky-designové by však měla splňovat i stránku praktickou. Kvalitní podlahová krytina by měla svým majitelům umožnit bezpečnou a pohodlnou chůzi, tlumit dupnutí, nestudit a být vysoce odolná.

Podlaha z Teraca

Novinkou na trhu je podlahová krytina z litého Teraca, která disponuje kvalitními vlastnostmi, a to díky materiálu, ze kterého je vyrobena. K výrobě se používá kamenná drť a speciální pojivo, které se nanáší přímo na betonový podklad. Kamenná drť obsahuje největší procento mramorového materiálu různých velikostí a barevného složení.

Díky vysoké kvalitě použitých materiálů k výrobě je možné teracovou podlahu umístit ve všech různě namáhaných prostorách. K přednostem patří i pružnost a schopnost tvořivého užití, na základě čehož lze z Teraca provést i schody. V domácnostech se podlaha z Teraca doporučuje především do kuchyní, chodeb, koupelen, balkonů nebo teras. Z toho vyplývá, že podlahu z Teraca je možno použít i pro venkovní užití.

podlahová krytina z Teraca má široké uplatnění i v komerčních prostoráchpodlahová krytina z Teraca má široké uplatnění i v komerčních prostorách

K výhodám patří přítomnost minimálního množství spár, které zabezpečují velmi snadnou údržbu. Při úklidu používáme běžné mycí prostředky, avšak se upřednostňují ty, jejichž pH je nižšího obsahu. Pokud máme podlahu voskovanou je nutné zhruba každého půlroku vosk obnovovat.

Podlahu z Teraca je možno designově kombinovat s dalšími materiály, kterými jsou např. sklo, kov nebo kámen, jenž se do podlahy velmi jednoduše vkládají. Na základě kreativního myšlení lze z podlahy vykouzlit moderní interiérový prvek, který předčí i to nejfantazijnější očekávání.

nabídka na našem trhu je opravdu široká – vybírat můžeme z různých typových designůnabídka na našem trhu je opravdu široká – vybírat můžeme z různých typových designů

Pokládka podlahy z Teraca

Pokládka podlahové krytina z Teraca probíhá tekutou, litou formou, která se rozprostře na betonovém, kvalitním základě vyztuženém ocelovou kari sítí. Betonová konstrukce by měla disponovat výškou minimálně 6 cm, za optimální se považuje výška 7 – 8 centimetrů. Betonový podklad je zapotřebí nechat minimálně 2 dny zatvrdnout a vyschnout, i minimální množství přebytečné vody není žádoucí. Podél stěn je nutno aplikovat pěnový polyuretan v tloušťce 3 – 5 milimetrů.

Článek Podlahová krytina z Teraca byl publikován 9. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...