Jak jde čas aneb bez hodin to nepůjde

Tagy:  hodiny, nástěnné hodiny, digitální hodiny

Sponzorované odkazy:

Jak jde čas aneb bez hodin to nepůjde

Hodiny, nezbytný pomocník a zároveň interiérově-designový doplněk, bez kterého se neobjede plnohodnotný chod žádného domu či bytu. Ne vždy se však hodiny pořizují za jeho podstatným účelem, kterým je zdroj času, v současné době díky vkusným a nápaditým návrhům designérů lze hodinami vkusně doplnit interiér.

nabídka hodin je velmi rozmanitánabídka hodin je velmi rozmanitá

Design hodin

Na našem trhu můžeme vybírat hodiny z různých materiálů, typů, druhů a provedení. K nejprodávanějším však stále patří nástěnné analogové hodiny, tedy hodiny jenž disponují klasickými ručičkami. Někdo by si mohl pomyslet, že v dnešním moderním světě jsou analogové hodiny již tabu, avšak většina zákazníků jim dává přednost před hodinami digitálními. V interiéru se nachází několik místností, ve kterých jsou analogové hodiny více než žádoucí, patří mezi ně např. kuchyně, jídelna, pracovna nebo obývací pokoj.

K moderním a mladším variantám patří hodiny digitální, které pro někoho představují osvobození od nežádoucích tikajících zvuků. Digitální hodiny jsou vhodné především do ložnic, jelikož nám tikání nenarušuje spánek a při ranním probuzení nám poskytnou informaci o přesném čase.

hodiny nejen pro matematické nadšencehodiny nejen pro matematické nadšence

Co se týče materiálového provedení, naskýtá se nám neuvěřitelná výběrová škála, která zahrnuje plast, sklo, kov, keramiku či dřevo. Výběr záleží nejen na našem osobním vkusu, ale především na skloubení materiálu s vybavením daného interiéru.

Při výběru bychom měli zvážit i otázku velikosti hodin, jelikož ne vždy je naše volba přizpůsobena místu umístění hodin. Do menších a stísněných prostor bychom měli zvolit i menší typy hodin klasických tvarů, kterými jsou čtverec nebo kruh. Naopak v prostorných a prosvětlených místnostech dokonale vyniknou hodiny velkých formátů a atypických tvarů.

moderní pojetí – jednoduchost a elegancemoderní pojetí – jednoduchost a elegance

Volba hodin dle místností

Ne každé hodiny se hodí do každé místnosti domu nebo bytu, proto bychom při jejich výběru měli vědět, kde budou přesně umístěny.

V kuchyních zařízených v retro nebo venkovském stylu dokonale vyniknou keramické hodiny talířovitého tvaru s motivy ovoce, zeleniny nebo kuchyňského náčiní. Zpravidla se upřednostňují hodiny analogového typu, avšak v moderních kuchyních se můžeme setkat i s hodinami digitálními. Moderní pojetí kuchyňského koutu si vyžaduje i moderní hodiny, které by měly disponovat jednoduchostí, minimalismem a elegancí.

dokonalá sladěnost s interiérovými doplňkydokonalá sladěnost s interiérovými doplňky

Do obývacího pokoje můžeme umístit hodiny téměř všeho materiálového i tvarového provedení, vždy se však snažme doplněk skloubit s ostatním nábytkem a dekoracemi. V obývacím pokoji dokonale vyniknou nejen hodiny nástěnné, ale také stojací nebo stolní.

V dětském pokoji nejlépe vyniknou hodiny s pohádkovými motivy a postavičkami nebo obrázky zvířátek. Výběr hodin je však nutno přizpůsobit věku dítěte, jelikož s rostoucím věkem je nutno hodiny neustále měnit.

nadčasové a velmi moderní pojetínadčasové a velmi moderní pojetí

Článek Jak jde čas aneb bez hodin to nepůjde byl publikován 31. října 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...