Zahradní dětský koutek

Tagy:  dětský zahradní koutek, koutek pro děti, dětské prolézačky, dětské pískoviště

Sponzorované odkazy:

Zahradní dětský koutek

Pro rodiny s malými dětmi je i sebemenší vlastní zahrádka před domem velkým pomocníkem, jelikož přináší široké možnosti dětské zábavy.

Své malé ratolesti nejvíce potěšíme tehdy, pokud jim na zahradě vybudujeme jejich vlastní dětské hřiště, ve kterém by neměla chybět menší skluzavka, prolézačka, pískoviště a malý bazének. Vybavení dětského koutku musíme opět sladit s věkem dítěte, prostorovými a finančními možnostmi.

Kvalita

Při zařizování dětského koutku bychom v první řadě měly upřednostňovat kvalitu pořizovaných věcí. Většina rodičů upřednostňuje levnější plastové výrobky, které se však po velmi krátké době poničí a dětem může hrozit nebezpečí úrazu. Při zařizování dětského koutku se raději řiďme heslem, že kvalita by měla zvítězit na kvantitou. Tudíž místo tří kusů laciných prolézaček pořiďme raději pouze jeden kvalitní kus.

Vybavení dětského koutku

V dětském zahradním koutku by rozhodně nemělo chybět pískoviště, které patří k nejoblíbenějším místům dětí různých věkových kategorií. Pískoviště představuje široký zdroj zábavy, děti si staví hrady, dělají bábovičky, jezdí s náklaďáky nebo z písku vaří různé kašičky a pochoutky. Šikovnější tatínkové mohou svým ratolestem pískoviště velmi snadno vyrobit, ostatní mohou vybírat z široké nabídky, kterou nalezneme na našem trhu.

Z hygienického hlediska se doporučuje zakoupit pískoviště kryté, které se přes noc nebo v době, kdy se pískoviště nepoužívá, přiklopí. Do takto zabezpečeného pískoviště se nemohou dostat především kočky, pro které je jemný písek doslova magnetem pro vykonání základní potřeby.

K velmi oblíbenému dětskému exteriérovému vybavení patří malý bazének nebo brouzdaliště, které patří v letních měsících doslova k nepostradatelnému zahradnímu vybavení. Na našem trhu můžeme vybírat z nepřeberné nabídky dětských bazénků, a to v různém materiálovém složení. K nejčastěji nakupovaným patří bazénky nafukovací, které jsou k dostání v různých tvarech a velikostech.

Mladší děti ve svém koutku zajisté ocení závěsnou houpačku, skluzavku do písku, hrací domek a nejrozličnější prolézačky. Naopak děti školního věku upřednostní náročnější sestavy na šplhání, hrazdy a obtížněji schůdné prolézačky.

Umístění dětského koutku

Dětský koutek bychom měli umístit do prostorů zahrady, ve kterých během dne převládá stín, jelikož přímé sluníčko není pro děti zrovna ideálním místem na hraní. Pokud se však na zahradě nenajde stinné místo je nutné pískoviště i dětský bazének opatřit stříškou, která děti před sluncem dokonale ochrání.

Článek Zahradní dětský koutek byl publikován 20. října 2009 v 09.00 v rubrice Zahrada. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Trendy interiérového designu na léto 2024
  3. Červenec na zahradě
  4. Letní trendy v oblasti bydlení
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Jak se zbavit slimáků?
  7. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  8. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  9. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?
  10. Jak založit zeleninovou zahradu u nového domu

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.