Proutěný nábytek nejen na chalupu

Tagy:  nábytek, proutěný nábytek, nábytek z proutí, proutěné křeslo, zahradní proutěný nábytek

Sponzorované odkazy:

Proutěný nábytek nejen na chalupu

Moderní interiéry začíná vyplňovat nábytek z materiálu, který se po dlouholeté odmlce opět hlásí o slovo. Ačkoliv to může kdekoho překvapit jedná se o proutí, přírodní materiál, ze kterého se vyrábějí velmi povedené a elegantní nábytkové kousky.

Výhody proutěného nábytku

K velkým přednostem nábytku z proutí patří jeho kompaktnost, která novým majitelům garantuje nulovou montáž. K dalším výhodám proutěného nábytku patří oblost a jemnost hran, díky čemuž nehrozí případné poranění, které je hrozbou především pro malé děti.
Mnozí z nás také ocení lehkost nábytku, což nám zaručí velmi snadnou manipulaci při přesouvání na jiné místo. Neutralita materiálu přináší velmi dobré estetické vlastnosti, neboť se snadno dokáže začlenit do interiéru a dokonale snoubit s ostatním nábytkem a bytovými doplňky.
Největší výhody však spočívají v jeho údržbě, která nevyžaduje žádnou zvláštní péči, pokud se nám zdá nábytek zaprášený, stačí ho jednoduše otřít prachovkou nebo vlhkých hadříkem.

Typy proutěného nábytku

Proutěný nábytek není určen pouze na chalupu, do venkovských obydlích nebo skromně a přírodně zařízených interiérů. Nejčastěji se proutěný nábytek a doplňky objevují v rustikálně nebo klasicky zařízených domech či bytech. Proutí se však stává aktuální přírodním trendem a postupně se začíná objevovat i ve velice moderně zařízených interiérech. Z proutí se vyrábí nejrozmanitější nábytek i dekorativní předměty, které se svojí neutralitou perfektně snoubí téměř s každým prostorem. Na našem trhu jsou z proutí nabízeny prádelní koše, košíky a mísy na ovoce, podnosy, chlebníky a ošatky, truhly k uschování hraček, stojany na květiny i noviny. Z nábytkových variací můžeme jmenovat servírovací stolky, konferenční stolky, mobilní nábytek, závěsné poličky, podnožníky, malé židličky nebo noční stolky.

Použití proutěného nábytku

Proutěný nábytek můžeme použít nejen v interiéru, ale i v exteriéru, kde splňuje funkci nejen dekorativní, ale i praktickou. Nábytek z proutí je však dobré umístit na kryté místo, kde nebude příliš mnoho vystavován přírodním nežádoucím vlivům, kterými je déšť a prudké sluníčko. Proutěný nábytek velmi často vyplňuje pergoly nebo zahradní altány, v těchto prostorách se objevuje v podobě servírovacích stolků, rozmanitých košů různých velikostí, květinových stojanů, stojanů na časopisy, taburetek a židliček.

Článek Proutěný nábytek nejen na chalupu byl publikován 25. září 2009 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...