Nábytek z plastu – minulost nebo budoucnost?

Tagy:  plast, plastový nábytek, nábytek z plastu, plastové židle, plastové stoly, plastové skříně

Sponzorované odkazy:

Nábytek z plastu – minulost nebo budoucnost?

Po několikaleté odmlce se opět hlásí o slovo nábytek z plastu, který díky nejnovějšímu technologickému zpracování dokáže vkusně a elegantně vyplnit moderní interiéry.

Výhody plastového nábytku

K velkým přednostem plastového nábytku patří minimální požadavky na údržbu, široký výběr barevného a tvarového provedení, vysoká odolnost, dlouhá životnost a snadná manipulace. Plastový nábytek je vhodný především pro alergiky, jelikož se na něm v minimální míře usazují bakterie a prach. Velmi efektivně působí v kombinaci s jinými materiálními prvky, kterými jsou textil, kov nebo dřevo.

Údržba plastového nábytku spočívá v občasném omytí plochy navlhčeným hadříkem, zapotřebí nejsou drahé leštící přípravky a speciální přípravky k omytí povrchu, jak je tomu u nábytku ze dřeva nebo skla.

Uplatnění plastového nábytku v interiéru

Plastový nábytek nachází uplatnění ve všech interiérových typů obydlí, dokáže se podřídit prostoru, barevné harmonii a požadavkům svých majitelů. V menších a tmavších místnostech bude dokonalou volbou plastový nábytek transparentní, jelikož opticky dokáže malý prostor rozsvětlit a opticky rozbít. Místnost vybavena transportními jídelními židlemi nebo skříňkami bude působit vzdušně a velmi lehce.

Plastové jídelní židle, nejlépe v transparentní podobě, lze velmi dobře kombinovat se skleněným jídelním stolem, který disponuje kovovými nohami. Tato kombinace dodá interiéru maximální lehkost, vzdušnost a elegantnost. Možnou alternativou je použití plastových židlí v barvách, které je třeba dokonale sladit s ostatním nábytkem a interiérovými dekoracemi.

K velmi žádaným výrobkům z plastu patří skříně, jejichž vzhled a provedení se neustále inovuje a obohacuje nejrůznějšími inovativními doplňky. K absolutním novinkám patří plastové skříně s roletovým zavíráním, jejichž předností je prostorová dispozice. Skříně jsou zpravidla vybaveny policovými systémy v kombinace se šuplíky.

V dětských pokojích velmi často objevíme plastové stoličky, a to v nejrůznějším barevném provedení, designu a tvarových variacích. K oblíbeným dětským produktům patří stoličky ve tvaru zvířátek, ve veselých barevných kombinací.

Kuchyně můžeme vybavit plastovými barovými židličkami, které jsou nejčastěji vyráběny v kombinaci s kovovou nožní konstrukcí. Kvalitní zpracování a netradiční design barových židlí dokáže povznést obyčejný kuchyňský kout o něco výše.

Článek Nábytek z plastu – minulost nebo budoucnost? byl publikován 29. srpna 2009 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...