Oblečme okno do moderních závěsových sukének

Tagy:  závěsy, baldachýn, záclony, závěs

Sponzorované odkazy:

Oblečme okno do moderních závěsových sukének

Závěsy patří nejen k estetickým doplňkům každého okna, ale také k doplňkům praktickým, neboť v mnohých případech slouží k uchránění domovního soukromí. K dalším přednostem závěsů patří ochrana a ukrytí místnosti před slunečními paprsky, udržení tepla a schopnost mírné izolace proti hluku.

Výběr závěsů

Na našem trhu existuje široká škála materiálového, barevného, designového a stylového provedení závěsů. Výběr bychom měli přizpůsobit nejen našemu osobního vkusu, ale také harmonii snoubení s ostatními interiérovými textiliemi a nábytkem. Výběr závěsů závisí ve velké míře také na účelu použití, otázkou však zůstává, zda si závěsy pořizujeme pouze za účelem estetickým nebo praktickým, tedy k vytvoření soukromí a ochrany proti slunci.

Design závěsů

Design závěsů bychom měli přizpůsobit především velikosti, prostorovému a funkčnímu zařízení místnosti. Do moderních, vzdušných interiérů můžeme vybírat závěsy mohutnější, tmavších odstínů, avšak je nutné snoubit barvu i provedení s nábytkem i interiérovými doplňky. Pokud zvolíme závěsy s výrazným vzorem nebo aplikací, je žádoucí zvolit jednoduchou záclonu, nejlépe čistě bílou, bez vzoru a v jemném materiálovém zpracování. Do menších místností vybírejme závěsy v jemném materiálovém provedení, nejlépe v kombinaci maximálně dvou barev, z nichž jedna bude tvořit podklad a druhá barva bude použita k zvýraznění dekoru.

Závěsové doplňky

Estetický vzhled závěsů mohou doplnit výraznější lemy, poutka nebo mašle, kterými se závěsy mohou stáhnout. K moderním trendům stahování závěsů patří korálkové girlandy, jednoduché střapce nebo řetízky. Klasické závěsy, které dekorují okno po obou stranách mohou být doplněny horním baldachýnem, který se naaranžuje přes konzolové tyče. Závěsový baldachýn je nutné zachovat ve stejném provedení závěsů, kterým by měl odpovídat nejen v barevném, ale i materiálovém provedení. K nezbytným závěsovým součástem patří konzolové tyče, nejlepší volbou je samostatná tyč pro záclonu a závěs. Pokud však závěsy pořizujeme v době, kdy máme záclonovou tyč je možné dokoupit pouze závěsový nástavec, který se připevní na tyč stávající.

Článek Oblečme okno do moderních závěsových sukének byl publikován 13. srpna 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...