Pohodlí přináší taburety

Tagy:  taburety, taburetky, stoličky, podnožníky

Sponzorované odkazy:

Pohodlí přináší taburety

Jednou z nejstarších nábytkových či doplňkových součástí interiéru domova je taburet, který sloužil již našim předkům k získání většího pohodlí nejen při odpočinku, ale i při práci. S taburety se velmi často můžeme setkat na zámcích, kde tvořily součást odpočinkového a relaxačního nábytku. Na nějaký čas se taburety odmlčely, ale v současné době se opět začínají hlásit o slovo a vyplňovat nejen domovní, ale i komerční interiéry.

Funkce

Hlavní funkcí taburetů je získání většího pohodlí pro unavené nohy, díky čemuž si můžeme komfortněji odpočinout. Taburety však mají i daleko hlubší a podstatnější význam, velmi často zastávají funkci odkládacího stolku, židle, úložného prostoru nebo dekorativního kusu nábytku, který povznese obytný prostor o něco výše. Taburety jsou velmi často využívány jako stolička k toaletním stolkům, které vyplňují ložnicový nebo koupelnový prostor. Taburety se velmi často objeví v dětských pokojích, kde zastávají funkci klasického sedacího nábytku.

Vzhled

Mnozí z nás si pod slovem taburet nedokáží příliš mnoho představit, často je taburet zaměňován s komodou. Taburet je však nízký kus nábytku, jakási podoba stoličky bez opěradla, vyroben v nejrůznějších velikostech, materiálech, tvarech a designu. K nejčastějším tvarům taburetů patří čtverec, obdélník nebo kruh, avšak se velmi často setkáme i s tvary atypickými, kterými je např. ovál nebo válec. K velmi praktickým variantám patří taburety opatřené kolečky, díky nimž zastávají funkci mobilního nábytku.

Design

Taburety jsou zpravidla vyráběny spolu se sedací soupravou, což zajistí dokonalé designové a materiálové ztvárnění. Pokud si taburet pořizujeme k již zakoupené sedačce, měli bychom taburet vybírat ve stejném materiálovém provedení. Pokud máme koženou sedačku, zvolme kožený taburet stejné nebo podobné barvy, pokud je sedačka čalouněná doplňme ji taburetem čalouněným. K důležitým aspektům při výběru taburetu patří barevné provedení, které by mělo být dokonale sehráno s barvou sedací soupravy a ostatního nábytku. K velmi žádaným typům patří kožené taburety s pevnou kovovou konstrukcí, které dokáží plně nahradit konferenční stolek.

Článek Pohodlí přináší taburety byl publikován 10. srpna 2009 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...