Polštářky, jako moderní doplněk interiéru

Tagy:  polštáře, polštářky, interiérové dekorace, dekorace bytu, bylinkové polštářky

Sponzorované odkazy:

Polštářky, jako moderní doplněk interiéru

Polštáře a polštářky nejrůznějších barev a barevných kombinací tvoří nedílnou součást každé ložnice, obývacího pokoje, pracovny a dětského pokoje. Každá místnost však vyžaduje jiný typ, velikost a design polštářků, při výběru tudíž platí odlišné pravidlo. Od polštářků určených do obývacího pokoje budeme požadovat především estetickou stránku, naopak od polštářků určených do ložnic očekáváme komfort a pohodlí, tedy stránku praktickou.

Polštářky v obývacím pokoje

Do obývacího pokoje zpravidla vybíráme polštářky barevně sladěné se sedací soupravou, ostatním nábytkem a interiérovými doplňky. Polštářky v této místnosti slouží zpravidla pouze k dekorativním účelům, tudíž se při jejich výběru řídíme především designem. Dle velikosti sedací soupravy vybíráme požadovaný počet a velikost polštářků. Menší sedací soupravy je vhodné doplnit maximálně dvěma, zpravidla stejnými polštářky. Velkým sedacím soupravám bude naopak slušet kombinace několika barevně a velikostně odlišných polštářků.

Polštáře a polštářky v ložnicích

Ložnice patří k místnostem, ve kterých je k vidění největší počet polštářů a polštářků nejrůznějších velikostí, typů a tvarů. Při výběru se rozhodujeme především po stránce praktické, polštáře by nám měly poskytnout komfort a vytvořit vhodné podmínky pro relaxaci a odpočinek. Vedle klasických polštářů zde převládají polštářky menších velikostí, které slouží zejména pro podložení hlavy při četbě nebo sledování televizoru.

V řadě ložnicích bývají alternativou polštářků polštářky zdravotní a bylinkové, které vedle příjemného aroma disponují léčebnými a relaxačními účinky. Náplň polštářků tvoří bylinné směsi, pohanková nebo špaldová drť, třešňové pecky, obiloviny nebo mořská sůl. Tento typ polštářků se osvědčil zejména při problémech usínání, migréně, bolestech kloubů a svalů.

Polštářky v dětském pokoji

Dětský pokoj je zdoben nejrůznějšími polštářky, klasikou bývají polštářky s tematikou pohádkových postaviček nebo polštářky tvarované. Holčičky ocení polštářky v podobě panenek, pohádkových postaviček nebo nejrůznějších zvířátek. Kluci dávají naopak přednost polštářkům v podobě automobilů nebo fotbalových či basketbalových míčů. K neutrálním, oblíbeným tvarům patří polštářky v podobě bonbonů, obláčků, sluníček, srdíček či měsíčků.

Článek Polštářky, jako moderní doplněk interiéru byl publikován 7. června 2009 v 18.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...