Nábytková stěna v obývacím pokoji

Tagy:  nábytková stěna, stěna v obývacím pokoji, moderní nábytek

Sponzorované odkazy:

Nábytková stěna v obývacím pokoji

Nábytková stěna tvoří nedílnou součást každého obývacího pokoje, která vedle estetického hlediska především zastupuje hledisko praktické.

Dávno jsou ty doby, kdy obývacím pokojům dominovaly masivní nábytkové stěny, jejichž obří rozměry dosahovaly výšky stropů. Styl a design tehdejších nábytkových stěn byl téměř totožný, jednotlivé kusy byly soustředěny do kompaktního celku, nikde nezbývalo prázdné místo. Robustní nábytek zpravidla vyplňoval tu nejširší stěnu místnosti, kde ve spojení se svými tmavými odstíny působil téměř depresivně.

Otevřené poličky a skleněné vitríny vyplňoval sváteční porcelán, dekorativní nápojové sklo a nejrůznější drobnosti, suvenýry. Zavřené skříně plnily úlohu úložného prostoru, kde se zpravidla nacházely ložní a bytové textilie, oblečení a nepotřebné předměty. Prostředek obývací stěny disponoval výklenkem, který byl určen pro umístění televizoru.

S ubývajícím časem se postupně začal měnit životní styl občanů, do našich životů vešly moderní technologie, díky nimž se změnily požadavky a přání zákazníků. Od masivních obývacích stěn se začalo postupně ustupovat, mladí lidé volili jednoduchost a střídmost.

Při zařizování dnešních obývacích prostorů se lidé zaměřují na minimalismus nábytku, obývací stěnu zařizují jednotlivými, různě rozmístěnými kusy. Televizor je zpravidla umístěn na nízkém stolku, doplněném uzavřenými regály na uložení DVD a CD přehrávačů. Z ostatního nábytku převládají nízké sestavy komod, závěsné skříňky či atypické poličky, které zpravidla slouží pro uložení CD a DVD nosičů.

Z materiálového složení nejčastěji převládají různé druhy dýhy, které se kombinují se skříňkami vyplněnými skelněno-mléčnými dvířky a designově obohaceny kovovými úchytky atypických tvarů. Do moderních interiérů se perfektně začlení plastový, kovový, ratanový nebo celoskleněný nábytek.

Z barevných odstínů převládají tmavší barvy, oblíbený je odstín wenge, zebrano, mořený dub či tolik oblíbená třešeň. Vybírat však můžeme z nepřeberné barevné škály odstínů či nejrůznějších imitací dřevin.

Článek Nábytková stěna v obývacím pokoji byl publikován 22. května 2009 v 14.00 v rubrice Byt. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak si květinami ozdobit interiér?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Červenec na zahradě
  7. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  8. Konve a konvičky pro každého zahradníka. Víte, jak si vybrat tu správnou pro vás?
  9. Jak se zbavit slimáků?
  10. Letní trendy v oblasti bydlení

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.