Nábytek na míru

Tagy:  nábytek, nábytek na míru, skříně, věstavěné skříně, skříně na míru

Sponzorované odkazy:

Nábytek na míru

Pokud upřednostníme nábytek zhotovený na míru, záleží na naší fantazii a vkusu jak bude finální výrobek vypadat. Každý jednotlivý kus nábytku se poté stává designovým originálem, který budeme vlastnit pouze my a s jistotou se nám nestane, že ten samý výrobek uvidíme v jiné domácnosti.

Zakázka

Většina nábytkářských firem se stoprocentně přizpůsobí našim požadavkům a přání, popřípadě nám poradí a nabídne komponenty ze současných trendů. Každému zákazníkovi se po celou dobu jeho návštěvy věnuje odborně vyškolený specialista, který na základě předložených rozměrů a přibližných návrhů, sestaví prostřednictvím speciálního počítačového programu kompletní podobu výrobku.

K nejčastějším zákazníkům patří ti, kteří chtějí vlastnit originální a atypické modely, které perfektně zharmonizují celkový bytový interiér. Další skupinu zákazníků tvoří ti, jenž nedisponují příliš velkým bytovým prostorem a nábytek zhotovený na míru je pro ně jedinou možnou alternativou.

Modely

K nejčastějším typům nábytku, zhotoveného na míru, patří vestavěné a volně stojící šatní skříně a vestavěné skříně vyplňující volný prostor bytu. Vestavěné šatní skříně jsou ideálním řešením do pokojů půdních vestaveb, menších panelákových bytů či atypických místností. Vedle praktického hlediska výborně splňují i hledisko estetické, jelikož vypadají velmi elegantně a nevtíravě.

Vnitřní upořádání, stejně tak jako dvířka či ostatní čelní plochy, mohou být přizpůsobeny požadavkům a potřebám zákazníka. Důležitým bodem při zadávání požadavků na výrobu šatní skříně je rozvržení vnitřního uspořádání. Předem bychom měli vědět, zda jsem zvyklí většinu oblečení věšet na ramínka nebo skládat do komínků a podle tohoto faktu přizpůsobit vnitřní prostor. V případě, že požadujeme dostatečně velký odkládací prostor pro komínkové uspořádání, musíme volit dostatek polic, v opačném případě bude šatní skříni dominovat plocha s věšákovou tyčí.

Druhým, nejčastějším modelem zhotoveným na míru, jsou předsíňové vestavěné skříně, které slouží zpravidla pro ukládání sezónního oblečení, sportovních potřeb, obuvi a neaktuálního sortimentu. K výhodám předsíňových vestavěných skříní patří absolutní splynutí se zdí, čímž vznikne ucelený prvek, který ničím nenarušuje vstupní prostor.

Poslední skupinu tvoří ostatní bytový nábytek, který zahrnuje konferenční stolky, televizní stolky, psací stůl či pracovní stůl. Menší kusy nábytku však nepatří mezi příliš poptávaný sortiment, který se zhotovuje na míru a přání zákazníka.

Článek Nábytek na míru byl publikován 18. května 2009 v 10.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...