Relaxační křeslo

Tagy:  křeslo, relaxační křeslo, odpočinkové křeslo, relaxace, polohovací křeslo

Sponzorované odkazy:

Relaxační křeslo

Relaxační křeslo, jak již název sám napovídá, je určené především pro relaxaci a odpočinek, tudíž by mělo mít opěradlo s větším sklonem, oproti křeslu klasickému a být vybaveno opěrkami. Odpočinek by měl patřit k nedílným součástem všedního dne, jelikož se při něm uvolňují svaly i psychika. Tento typ křesla je určen pro delší dobu sezení, odpočinek, relaxaci, sledování televize nebo si v něm člověk může pohodlně přečíst knihu. Hlavním úkolem relaxačního křesla je pevné podepírání bederní a krční části páteře, s možností individuálního nastavení krční podpěrky.

Většina křesel je doplněna podnožkou, která umožní rovnoměrné rozložení těla sedícího a tudíž dokonale připomíná relaxační pohovky. Podnožka může být pevnou součástí křesla, která se vysouvá ze spodní strany jednoduchou mechanizací nebo elektronicky. Elektronika je zpravidla používána u masážních relaxačních křeslech, které mají různě nastavitelné programy ve formě hlazení, hnětení, proklepávání ba dokonce nejnovější modely nahrazují klasickou japonskou masáž Shiatsu. Masáží se stimuluje krevní oběh, odbourávají se tukové polštářky a uvolňuje se zablokované svalstvo. Pokud křeslo není podnožkou vybaveno, můžeme vybírat ze široké škály samostatných podnožek, které bývají zpravidla vyráběny ve stejném materiálovém, barevném a designovém provedení.

Důležitým požadavkem při výběru relaxačního křesla by měla být polohovatelnost, kterou je možno individuálně přizpůsobit každé osobě. Polohovacím systémem by mělo být opatřeno nejen opěradlo, ale i sedák, područky a opěrka hlavy. Kvalitní polohovací křesla se vyznačují pružnou a lehkou konstrukcí tvořenou dřevěnými lamelami a anatomickým tvarováním v oblasti beder a krční páteře. Před koupí bychom měli křeslo vyzkoušet, zda se nám v něm dobře sedí, nic nám nepřekáží nebo naopak něco nechybí.

Pokud kupujeme relaxační křeslo především za účelem odpočinku, měli bychom vybírat takové, u kterého je úhel mezi opěradlem a sedadlem větší a sedací plocha nižší. Při takovéto konstrukci se poloha člověka blíží k lehu, čímž se dokonale uvolňuje svalstvo a celý pohybový aparát.

Relaxační křesla se vyrábějí z různých druhů materiálů, nejčastěji ze dřeva, kovu, plastu nebo slitin. Povrch je tvořen měkkým, pohodlným materiálem, který je potažený ochranou vrstvou v podobě nejrůznějších druhů látek a čalounění, kůže či koženky. Na trhu se vyskytuje nepřeberná škála nejrůznějších dezénů potahových materiálů, počínaje od vzorů klasických přes standardní a konče u abstraktních, nadčasových.

Ceny relaxačních křesel se pohybují v široké škále, za kvalitní, standardní křeslo zaplatíme v průměru od 6 000 do 30 000 Kč, masážní křeslo nás přijde na 50 000 Kč a více a cena za nejnovější křesla s masážním systémem a kvalitními relaxačními doplňky se bude pohybovat okolo 100 000 Kč. Klasická, polohovací křesla, která plní funkci relaxace v omezené míře se dají pořídit od 3 000 Kč.

Článek Relaxační křeslo byl publikován 2. března 2009 v 10.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...