Červenec na zahradě

Sponzorované odkazy:

Červenec na zahradě

Máme tu konečně léto a prázdniny a s nimi spojený odpočinek. Majitelé zahrad a zahrádek však budou muset i v červenci vyhrnout rukávy a trochu pracovat. Zahrada totiž nepočká, až budete mít čas. Naštěstí té práce nebude tolik, pokud pravidelně o zahradu pečujete.

Měsíc červenec je měsícem údržby

Růže stříhejte koncem července nebo začátkem srpna. Ošetřete holé stonky fungicidním / insekticidním koktejlem, abyste zabili vajíčka hmyzu a případné napadení houbami. Růže můžete i v červenci přihnojit. spóry hub. Krmte růží dle vlastního výběru. Nezapomeňte na to, že je vždy dobré zalévat růže brzy ráno.

I o listnaté ovocné stromy, keře a vinnou révu je nutné se začátkem července postarat. Křehké keře raději prořezávejte v září. Patří sem rostliny jako je například ibišek. V žádném případě nestříhejte keře kvetoucí na jaře, u na podzim kvetoucích popínavých rostlin odřízněte dřevité kousky.

Bylinné trvalky jako bergamot, šalvěj, kočičí máta, echinacea a okrasné trávy, lze nyní ostříhat.

Červencové úkoly pro zahradníky

Červenec je také nejlepší čas pro výsadbu a přesazování růžových keřů a listnatých stromů, jako jsou javory a břízy, když jsou v klidu. To jim poskytne dostatek času, aby se usadily a příští podzim vás odmění svým krásným vzhledem.

Můžete se pokusit svou zahradu oživit novými rostlinami v květináčích, přidat nové dekorace, závěsné květináče, vyrobte nové vyvýšené záhonky. Popřemýšlejte o tom, zda by nešla na vaši zahradu umístit nová nádoba na sběr dešťové vody, aby byla vaše zahrádka ekologičtější.

Také u odkvétajících květin nezapomeňte sbírat semínka a odstraňovat odumřelé části rostlin.

Bohužel se i nyní v červenci musíte postarat o to, aby vaše záhonky nebyly plné plevelu. To samé platí i o trávník. Konstantně se o trávník starejte o – nesekejte jej příliš často, protože by vám jej mohlo nenechavé sluníčko spálit.

Postupně sklízejte svou úrodu. Usušte si letní bylinky na zimu, jistě se při nachlazení budou hodit.

Nezapomeňte se pro samou práci na zahradě postarat i o interiérové květiny. Můžete je nyní přenést ven, osprchovat, přesadit. Zkuste si přebytky vyměnit se známými, či sousedy.

V létě se často griluje, a proto se po každém použití grilu postarejte o to, aby byl čistý a připravený na další party. A nezapomeňte si i odpočinout.

Červenec je především čas na odpočinek, načerpání nových sil a přemýšlení – zejména o tom, jaké skvělé nové nápady chcete na jaře realizovat ve své zahradě… užívejte si léto!

Článek Červenec na zahradě byl publikován 2. července 2024 v 07.00 v rubrice Zahrada. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak si květinami ozdobit interiér?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Červenec na zahradě
  6. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  7. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  8. Jak se zbavit slimáků?
  9. Konve a konvičky pro každého zahradníka. Víte, jak si vybrat tu správnou pro vás?
  10. Letní trendy v oblasti bydlení

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.