Barové židle

Tagy:  bar, barové židle, židle, židle k baru, vyvýšené židle, vysoké židle

Sponzorované odkazy:

Barové židle

Barové židle jsou ideálním nábytkovým doplňkem k baru, vyvýšenému pracovnímu pultu nebo zvýšenému stolu. Nejširší uplatnění nacházejí v barech, restauracích, recepcích, kancelářích a v neposlední řadě v domácnostech, ve kterých si nacházejí stále oblíbenější místo.

Barová židle má v kuchyni či jídelně mnohá uplatnění, může sloužit jako prostředek při vaření ve chvíli, kdy vás bolí nohy, pro chvíle odpočinku nad lahodným koktejlem nebo místo klasické jídelní židle, kdy je bar využíván jako jídelní stůl. Dle účelu využití bychom měli přizpůsobit i celkový vzhled a stabilitu barové židle.

Rozměry barových židlí

Barová židle, stejně jako ostatní sedací nábytek, by měla být přizpůsobena proporcím těla svého uživatele. Sedák barové židle by měl být ve výšce 60 – 80 cm nad zemí, což si u některých typů můžeme mechanicky nastavit pomocí pístového systému nebo otáčením šroubu.

Vzhled barových židlí

Tuzemský trh nabízí široký sortiment barových židlí, které disponují rozmanitým materiálovým provedením, z nichž významné postavení zaujímají židle dřevěné potažené koženkou nebo kůží, celodřevěné a kovové se dřevěným, umělohmotným, koženým, koženkovým nebo plastovým sedákem. Některé barové židle jsou vybaveny podnožkou, područkami a opěráky.

Typy barových židlí

Dřevěné barová židle

Barové židle jsou nejčastěji vyráběny ze dřeva, jelikož dřevěná konstrukce zajišťuje pevnou stabilitu, dřevo je příjemné na dotyk, nestudí a působí přirozeně téměř ve všech interiérech. Nejčastější dřevinou používanou k výrobě je buk v kombinaci se čalouněným textilně koženkovým nebo koženým sedákem. Kvalitní dřevěné provedení zaručuje dlouhou životnost a vysokou odolnost proti opotřebení i v náročných provozních podmínkách.

Kovové barové židle

Kovové barové židle jsou určené především do náročnějších gastronomických provozoven, jelikož disponují téměř nezničitelnou konstrukcí. Velmi často se však s nimi setkáváme právě v interiérech obytných domů, jenž se díky široké kombinovanosti materiálů dokáží přizpůsobit jakémukoliv prostředí a designovému stylu. Kovové židle bývají velmi často opatřeny systémovým pístem, díky němuž lze nastavit výšku židle do požadované polohy. Oblíbenou kombinací je kov se dřevem, kov představuje konstrukci a ze dřeva je vyroben sedák s opěradlem. Celokovové židle se vyrábějí z odlehčených kovů, ale sezení na nich je tvrdé a studené, tudíž do obytných prostorů nejsou téměř doporučovány.

Plastové barové židle

Plastové barové židle vynikají svým futuristickým designem, zajímavým barevným provedením a kvalitní, pevnou konstrukcí. Plastové židle se velmi dobře vyjímají v moderních interiérech, jelikož díky snadné formovatelnosti materiálu lze vyrobit nevšední tvary a neuvěřitelné barevné kombinace. Oblíbené jsou také díky velmi snadné údržbě, která oproti dřevo – koženkovým židlím, vyžaduje nulovou údržbu.

Článek Barové židle byl publikován 23. února 2009 v 09.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...