Saténové povlečení

Tagy:  povlečení, ložní povlečení, saténové povlečení, ložní textilie

Sponzorované odkazy:

Saténové povlečení

Kultuře spaní bychom měli věnovat velkou pozornost, vybírat kvalitní povlečení, které bude příjemné na dotyk a volit takové kombinace barev, které příjemně navodí atmosféru relaxace a kvalitu spánku.

Při výběru ložního povlečení bychom se měli řídit důležitými faktory, mezi které patří dlouhá životnost, snadná údržba, kvalitní a na dotyk příjemný materiál i estetické ztvárnění. Zpravidla bývá povlečení vybaveno knoflíky, v poslední době však do obliby přichází zipové uzávěry, které usnadní povlékání. Při výběru povlečení bychom se měli zaměřit především na přírodní materiály, které oproti těm syntetickým sají pot, nekloužou z povrchu těla i postele, nepřitahují prach, nepouštějí barvu a jsou příjemné při kontaktu s tělem. Před prvním použitím bychom měli povlečení vyndat z obalu a vyprat, čímž se zbavíme zbytkových barviv a chemikálií, které na povlečení zůstaly při výrobě.

Saténové povlečení

Saténová tkanina je setkána v atlasové vazbě z dlouhých tenkých jemně česaných přízí , jenž má vliv na jemnost a vysokou lesklost materiálu. Saténové povlečení se nejčastěji dodává se zipovým uzávěrem, jelikož vysoká lesklost tkaniny způsobuje časté rozepínání knoflíků. Nabídka saténového povlečení je na českém trhu opravdu široká, vybírat můžeme z nepřeberného množství barev a vzorů, které odpovídají moderním trendům bydlení.

Údržba

Dlouhodobé životnosti a krásného vzhledu docílíme tak, že povlečení budeme prát obrácené na rubovou stranu a zapnuté. Výrobci doporučují používat prací prostředky určené pro jemné praní, nejlépe v gelové konzistenci a prací program navolit s jemným odstředěním. Satén se suší volně zavěšený, nedoporučuje se sušit v sušičce na prádlo a není potřeba žehlit. Saténové povlečení pereme v pračce při nižších teplotách, kolem 40 ºC, z rubové strany.

Bavlněný satén

Saténová tkanina je setkána v atlasové vazbě z dlouhých tenkých jemně česaných přízí z vysoce kvalitní bavlny, která má podstatný vliv na jemnost a decentní lesklost materiálu, dlouhou životnost výrobku.

Povlečení vyrobené z bavlněného saténu je velmi jemné a příjemné na dotyk, na rozdíl od klasického saténu nechladí, neklouže a neelektrizuje. Před vyvařením se bavlna ve výrobě sterilizuje, a tudíž nehrozí kontaminace tkaniny s choroboplodnými zárodky, materiál je hladký a velmi odolný.

Údržba Bavlněné saténové povlečení pereme v pračce při vyšších teplotách, mezi 50 – 60 ºC, z rubové strany.

Kvalitní povlečení ze saténu je vyrobeno ze 100 % bavlny, struktura se u jednotlivých typů liší, nejčastěji se vykytuje ve dvou podobách:

Mako satén a Twill satén disponují decentním leskem, který je setkaný v atlasové vazbě z tenkých dlouhých česaných přízí vyrobených z vysoce kvalitní bavlny. K dobrým vlastnostem patří zejména dlouhá životnost, příjemný a jemný dotyk, jedná se o čistě přírodní produkt. Povlečení bývá opatřeno zipovým uzávěrem s plochým jezdcem. Nemačkavost lůžkoviny zajišťuje snadnou údržbu bez nutnosti žehlení. Povlečení ze saténu typu twill vyžaduje potřebu jemného přežehlení.

Článek Saténové povlečení byl publikován 24. ledna 2009 v 10.45 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...