Jak vymalovat byt

Tagy:  bydlení, líčení, malování, stěny, barvy, štětce

Sponzorované odkazy:

Jak vymalovat byt

Nově vymalované stěny váš byt krásně rozzáří a oživí. Vymalování bytu ale nemusí být tak jednoduché jak se na první pohled zdá. Proto Vám nabízím následující rady a tipy pro správné malování.

1.Nejideálnější podmínky k malování jsou za teplého slunečnhoé počasí, kdy můžete hodně větrat a barva tedy může rychle schnout. Doporučuje se také malovat za denního světla, kdy se dobře odhaduje barva zvoleného odstínu a neruší vás stíny.

2. Před tím, než se do malování pustíte je třeba odstranit z místnosti co nejvíce věcí. Drobnější věci můžeté odnést, větší kusy nábytku přikrijte igelitovou fólií. Tou přikryjte i podlahu a okna, abyste je neměli špinavé od barvy.

3. Pokud byli stěny malované už vícekrát, je třeba nejprve oškrabat či umýt starou omítku. Škrábání je rychlejší, může ale zanechat odřené stopy. Vhodné je omýt starou omítku houbou ( cca 25 cm dlouhou a 15 cm širokou), kterou je třeba hodně namáčet ve vodě, aby omítka pouštěla rychleji.

4.Nejprve začněte malovat strop, natírejte jej v pruzích širkoých přibližně jeden metr. Dále postupujte od okna ke dveřím, aby na vymalovaná místa nedopadal stín.

5.Stěny malujte zprava doleva ( leváci obráceně) – budete tak mít stále volnou ruku pro opření se o nenatřenou plochu.

6. Počet vrstev záleží především na podkladu. Pokud je podklad světlý, měli by vám stačit 2 nátěry. Je dobré bravu pro první nátěr trochu zředit, aby se lépe vsakovala, pro druhý náteř už nemusíte.

7. Než začnete malovat, namočte na chvíli štětku do vody, aby její štětiny povolily a změkly. Štětku namáčejte do barvy zhruba do její poloviny, poté ji s barvou otřete o okraj kyblíku. Další možnost je malovat válečkem, který vaši práci usnadní a urychlí.

8. Tahy na stěnách by měly být vedeny svisle, zhruba v šířce 10 cm a je třeba vždy přeřít část vedlejšího pruhu, aby vám nevznikali vynechaná bílá místa.

9. Při pokojové teplotě ( 21 – 23 °C je nutné nechat malbu zaschnout alespoň tři až čtyři hodiny než se pustíte do dalšího nátěru.

10. Nezapomeňte, že odstín namíchané mokré barvy bude vždy jiný než zaschlá malba na stěně! Prot doporučuji nejdříve natřít malý kousek zdi a podívat se jak bude vypadat suchý.

Článek Jak vymalovat byt byl publikován 29. října 2008 v 11.00 v rubrice Byt. Autorem článku je Katka Jamb.. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...