Kika nábytek

Tagy:  společnost kika, nábytek kika, kika/Leiner, firma kika, obchodní dům kika, prodej nábytku

Sponzorované odkazy:

Kika nábytek

Nábytek kika

Firma kika/Leiner patří v současné době mezi pět nejvýznamnějších firem obchodujících s nábytkem v Evropě. Ve své domovské zemi, Rakousku, je absolutní jedničkou, kika nábytek však rozšiřuje svou působnost do zahraničí, zejména pak zemí východní Evropy. Je známá pro kvalitní a cenově dostupné zboží, pod jednou střechou se setkává zboží ze široké palety značek a stylů. Tato již zavedená firma se však mezi širokou veřejností proslavila ještě jedním trikem: nabízí svým zákazníkům celou řadu nadstandardních služeb, v první řadě to je rozvoz zboží zdarma. Dále kika nábytek nabízí (v závislosti na regionu se ovšem může nabídka výrazněji lišit, proto není od věci si potřebné informace zjistit s dostatečným předstihem) nejrůznější služby, jako například montáž nově zakoupeného nábytku, vyměřování a plánování, odvoz starého nepotřebného nábytku, případně i zavedení elektrického proudu a vody.

Historie firmy

Firmu kika/Leiner založil pan Rudolf Leiner starší, a to zakoupením mateřské společnosti Leiner (sídlem na náměstí Rathausplatz v St. Pöltenu v Rakousku). V sedmdesátých letech dvacátého století došlo k mohutnému rozvoji trendu vlastního odvozu zboží. V reakci na tento boom založil zeť Rudolfa Leinera, Herbert Koch, společnost kika nábytek. Nová idea, prostá a slibující úspěch, zněla: „Vlastní odvoz“. Zákazníci dostali možnost odvézt si nově zakoupený nábytek sami, pro velké a těžké kusy nábytku jim byl poskytnut nákladní automobil, který si mohli velice výhodně vypůjčit a dopravit nábytek domů.

Nový nápad se rychle ujal a firma kika se brzy rozrostla v obchodní dům s kompletním servisem. Ten se skládal ze široké nabídky, uspokojující i nejnáročnější zákazníky, a velkého spektra služeb. Nyní, v prvním desetiletí jedenadvacátého století, kika nábytek expanduje do okolních zemí, zejména ve středoevropském regionu.
Společnost kika je již třetí generaci v rodinném vlastnictví rodin Leiner a Koch.

Plány

Firma kika má své zástupce v Rakousku, Maďarsku, České Republice, Slovensku a Srbsku, plánuje výstavbu dalších obchodních domů v ČR, Maďarsku a Chrovatsku.

Článek Kika nábytek byl publikován 24. června 2008 v 11.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Markéta Jeníková. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak si květinami ozdobit interiér?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Červenec na zahradě
  7. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  8. Konve a konvičky pro každého zahradníka. Víte, jak si vybrat tu správnou pro vás?
  9. Jak se zbavit slimáků?
  10. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.