Kika nábytek

Tagy:  společnost kika, nábytek kika, kika/Leiner, firma kika, obchodní dům kika, prodej nábytku

Sponzorované odkazy:

Kika nábytek

Nábytek kika

Firma kika/Leiner patří v současné době mezi pět nejvýznamnějších firem obchodujících s nábytkem v Evropě. Ve své domovské zemi, Rakousku, je absolutní jedničkou, kika nábytek však rozšiřuje svou působnost do zahraničí, zejména pak zemí východní Evropy. Je známá pro kvalitní a cenově dostupné zboží, pod jednou střechou se setkává zboží ze široké palety značek a stylů. Tato již zavedená firma se však mezi širokou veřejností proslavila ještě jedním trikem: nabízí svým zákazníkům celou řadu nadstandardních služeb, v první řadě to je rozvoz zboží zdarma. Dále kika nábytek nabízí (v závislosti na regionu se ovšem může nabídka výrazněji lišit, proto není od věci si potřebné informace zjistit s dostatečným předstihem) nejrůznější služby, jako například montáž nově zakoupeného nábytku, vyměřování a plánování, odvoz starého nepotřebného nábytku, případně i zavedení elektrického proudu a vody.

Historie firmy

Firmu kika/Leiner založil pan Rudolf Leiner starší, a to zakoupením mateřské společnosti Leiner (sídlem na náměstí Rathausplatz v St. Pöltenu v Rakousku). V sedmdesátých letech dvacátého století došlo k mohutnému rozvoji trendu vlastního odvozu zboží. V reakci na tento boom založil zeť Rudolfa Leinera, Herbert Koch, společnost kika nábytek. Nová idea, prostá a slibující úspěch, zněla: „Vlastní odvoz“. Zákazníci dostali možnost odvézt si nově zakoupený nábytek sami, pro velké a těžké kusy nábytku jim byl poskytnut nákladní automobil, který si mohli velice výhodně vypůjčit a dopravit nábytek domů.

Nový nápad se rychle ujal a firma kika se brzy rozrostla v obchodní dům s kompletním servisem. Ten se skládal ze široké nabídky, uspokojující i nejnáročnější zákazníky, a velkého spektra služeb. Nyní, v prvním desetiletí jedenadvacátého století, kika nábytek expanduje do okolních zemí, zejména ve středoevropském regionu.
Společnost kika je již třetí generaci v rodinném vlastnictví rodin Leiner a Koch.

Plány

Firma kika má své zástupce v Rakousku, Maďarsku, České Republice, Slovensku a Srbsku, plánuje výstavbu dalších obchodních domů v ČR, Maďarsku a Chrovatsku.

Článek Kika nábytek byl publikován 24. června 2008 v 11.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Markéta Jeníková. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...