Koupelnový nábytek

Tagy:  koupelna, nábytek do koupelny, vany, vana, umyvadlo, rohové vany, zrcadlo do koupelny, sprchový kout

Sponzorované odkazy:

Koupelnový nábytek

Koupelna, ať je to velká místnost zvící antických lázní nebo malá místnůstka v nejskrytějším koutě bytu, je neodmyslitelnou součástí našeho obydlí a jako taková si zaslouží pozornost. Je to místo, kde pečujeme o osobní hygienu i vzhled, trávíme v ní mnoho času, a proto bychom měli při výběru koupelnového nábytku měli myslet především na vlastní bezpečí. V ideální koupelně zkrátka není možné uklouznout po mokrých dlaždičkách, udeřit se o ostrý roh nábytku či dokonce dostat zásah elektrickým proudem. Bezpečnost pochopitelně není to jediné, na čem záleží. Pro naši vlastní očistu, především duševní, a pohodu je nutné i příjemné vzezření koupelny a vkusně vybraný koupelnový nábytek.

Nezbytné vybavení

umyvadlo v koupelněumyvadlo v koupelně

Základní seznam nábytku do koupelny je zhruba takovýto: vana či sprchový kout, umyvadlo, zrcadlo, úložné prostory. Poté, co se rozhodnete, zda je do vaší koupelny vhodnější pohodlná, ovšem rozložitá vana či úsporný (a to jak z prostorového tak i finančního hlediska) sprchový kout, je třeba vyřešit otázku úložných prostorů. Zejména v malinkých koupelnách se tento problém může stát výjimečně ožehavým a nepříjemným. Ovšem jedno místo se samo přímo nabízí, a tímto místem je volný prostor pod umyvadlem. Umístěním malé skříňky či přímo pořízením skříně s vestavěným umyvadlem vyřešíme hned dva problémy: získáme prostor pro všechny kosmetické i hygienické přípravky a navíc se často nevzhledný a opomíjený koutek koupelny stane mnohem atraktivnějším. Další skříňky a poličky je pochopitelně možné rozmístit po celé koupelně, nejvhodnější jsou buď zavěšené či na nožičkách, pro snadnější úklid.

Ani v té nejmenší koupelně by nemělo chybět dostatečně velké a pěkné zrcadlo. Pokud vyberete nějaké zrcadlo se zajímavým rámem či zkosením, splní jistě i nezanedbatelnou estetickou funkci. Kromě toho jsou zrcadla právě v nevelkých koupelnách velmi užitečná, neboť malý prostor opticky zvětší a prosvětlí.

Zapomínat bychom pochopitelně neměli ani na doplňky, jako jsou věšáky na ručníky, různé drobnůstky, rozestavěné po poličkách nebo vhodně vybrané a sladěné předložky a koberečky. Zútulnit koupelnu lze také velice jednoduchým způsobem – totiž umístěním obyčejné květiny.

Nejnovější trendy

moderní koupelnamoderní koupelna

I v odvětví koupelnového nábytku se objevují nejrůznější styly a trendy, které každému umožňují vybrat si koupelnový nábytek podle své chuti a vkusu. V období rozmachu panelových domů byl velice oblíbený zejména plast, z tohoto materiálu se zhotovovalo skutečně téměř vše, zejména koupelnové doplňky. Dnes už je ovšem na ústupu a na jeho místo se vehementně dere kov. Tento materiál je velmi populární u soudobých designérů, jejichž pojetí se specializuje hlavně na zdání lehkosti, vzdušnosti a chladnosti koupelnového nábytku. Nejčastěji se kombinuje se sklem, porcelánem nebo již zmíněným plastem.

Poslední dobou získává na oblibě koupelnový nábytek, vyrobený ze dřeva. Ovšem je nutno říct, že pro tyto účely není možné využít kteréhokoliv dřeva, nejlépe se osvědčilo exotické dřevo jako teak nebo iroko, tyto druhy dřeva jsou výjimečně odolné vůči vlhkosti, jen iroko je třeba každých šest měsíců ošetřit speciálními přípravky. Využít lze i jiná dřeva, ovšem je nutné opatřit je povrchovou úpravou a tu skutečně pečlivě udržovat.

Článek Koupelnový nábytek byl publikován 27. září 2008 v 10.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Markéta Jeníková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...