Levandulové pytlíčky provoní celý interiér

Tagy:  levandule, levandulové, květ levandule, sušená levandule, dekorace, dekorace z levandule, levandulové pytlíčky, pytlík s levandulí, dekorace, doplňky, vůně, aroma, bytové dekorace, bytové doplňky, interiérové doplňky a dekorace

Sponzorované odkazy:

Levandulové pytlíčky provoní celý interiér

Začíná léto a spolu s ním se také na zahrádkách a balkónech rozkvétají malebné květy modrofialových levandulí. Tato mnohdy nenápadná malá květina umí neskutečně provonět byt anebo dokonce i celý dům. Vnese nám do domu atmosféru levandulových polí z Provence.

Květy levandule slouží k mnoha účelům. Ve středozemí je pěstována ve velkém a vonná silice, získaná z jejích květů, je používána v kosmetickém i farmaceutickém průmyslu. Levandule se požívá ke koupelím, je oblíbenou součástí uklidňujících bylinných směsí, sušené květy patří do směsi provensálských bylin a hodí se například k dušeným pokrmům.

Prodává se také i levandule samotná, má uklidňující a harmonizující účinky na celý organismus, napomáhá sladkému spánku, uklidňuje a čistí i pokožku. Svazky sušených květů jsou překrásnou dekorací do každého domu.

Taktéž levandulové látkové pytlíčky dokáží ozdobit a provonět náš byt. Lze je vložit i do šatníku, kde nejenom provoní, ale také účinně odpuzují Mola šatního. Širokou nabídku dekoračních pytlíčků plněných květem levandule nalezneme v obchodě: http://www.fler.cz/ingrid-h.

Výroba levandulových pytlíčku je velmi jednoduchá, stačí k tomu několik potřebných věcí:

čerstvé nebo již nasušené květy levandule

látku nůžky jehlu, nit jakoukoliv stužku např. atlasovou

Z látky ustřihneme obdélník, který z jedné delší strany zahneme a zašijeme. Tím pak bude ve výsledku okraj krásně přeložený a nebude se třepit. Poté pytlíček sešijeme ze třech stran z rubu, zbytkové nitě zauzlujeme a ustřihneme a začistíme. Ušitý pytlík obrátíme lícem nahoru a dle nutnosti přežehlíme žehličkou. Pytlíček plníme květem sušené levandule cca do dvou třetin a zavážeme nachystanou stužkou a uděláte mašličku.

Pokud si na vlastní výrobu sami netroufnete, levandulové pytlíčky lze zakoupit v obchůdku u paní Ingrid.h na adrese: http://www.fler.cz/ingrid-h

pro radost i užitekpro radost i užitek
provoní celou šatní skříňprovoní celou šatní skříň
účinně odpuzují Mola šatníhoúčinně odpuzují Mola šatního

zdroj a foto: http://www.fler.cz/ingrid-h

Článek Levandulové pytlíčky provoní celý interiér byl publikován 7. července 2011 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...