Originální vánoční dekorace

Tagy:  Vánoce, vánoční dekorace, věnce, zdobení, dekorace, vánoční výzdoba

Sponzorované odkazy:

Originální vánoční dekorace

Vánočně vyzdobený byt nám bude dělat radost v průběhu celých vánočních svátků. Pěkné dekorace byt oživí a přinesou příjemnou sváteční atmosféru. Vánoce jsou obvykle jedním z nejšťastnějších svátků, proto bychom si na jejich přípravách měli dát obzvláště záležet.

Ozdobte si parapet!

Máme-li v bytě či domě prázdný vnitřní parapet, nabízí se nám perfektní prostor, který můžeme vyzdobit. Na parapet můžeme naaranžovat textilní dekorace, či rozmístit svíčky, plátky sušených pomerančů, oříšky, snítky sušených květin či celou skořici. Parapet můžeme posypat třpytkami a ozdobit třpytivým vánočním řetězem, nebo kupovanými slaměnými či skleněnými ozdobami. Do sklenice naplněné vodou můžeme vložit větvičky jehličnanu a ozdobit je malými vánočními ozdobami. Skvěle upotřebíte konfety ve vánočním stylu.

Dekorace na dveře

V obchodech při důkladném výběru seženeme mnoho krásných dekorací, které na dveře budeme moci pověsit. Od malých zdobených věnců po třpytivé látkové hvězdy ověšené korálky. Pěkně vypadají také dekorace z plsti či tenké překližky. Doma si můžeme vyrobit textilní dekorace či jednoduché ozdoby z papírů.

Vánoční světýlka

Máme-li pěkně vyzdobenou domácnost, krásně vyniknou nejrůznější vnitřní žárovky, lampičky a světýlka. Zhasněme domácí světlo a rozsviťme vánoční stromeček či světýlka omotaná kolem garnýže. Také tlumené světlo malých lampiček dodá prostoru tajemnou atmosféru polo tmy. O Vánocích se skvěle využijí svíčky a aromalampičky. Skleněné stojánky s čajovými svíčkami rozmístíme po bytě a můžeme pozorovat mihotající se plamínky. Svíčky můžeme postavit na stůl či nižší skřínky, na parapet a poličky. Aromalampička dokáže byt provonět krásnou vůní. Do mističky s vodou nakapeme několik kapek éterického či esenciálního oleje. Zvolme speciální vánoční směs či si namíchejme vlastní. Například skořici a pomeranč.

Svíčky v jehličí, autor: LaenulfeanSvíčky v jehličí, autor: Laenulfean

Detaily, které dělají dojem

Nezapomínejme ozdobit stoly ubrusy ve vánočních barvách, je to maličkost, která však dodá místnostem úplně jinou atmosféru. Garnýže můžeme ozdobit vánočním řetězem či žárovčičkami a na parapet naaranžovat vánoční hvězdu, květinu s krásnými červenými listy. Na stůl v obývacím pokoji můžeme postavit talíř s cukrovím, aby bylo vždy co smlsnout u televize.

V tradičních barvách, autor: mtcarlsonV tradičních barvách, autor: mtcarlson

Článek Originální vánoční dekorace byl publikován 18. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...