Myslet na sníh teď se vyplatí

Tagy:  sníh, odklízení sněhu, sněhové frézy

Myslet na sníh teď se vyplatí

Léto máme v plném proudu, a tak se může zdát předčasné mluvit o tom, co nás čeká v zimě. Jenže je to skutečně tak? Jak nám znovu dokázala minulá zima, je toto roční období rok od roku drsnější. Takže letos se máme na co těšit a také na co připravovat.

Pranostiky mají jasno: „Nejsou-li v srpnu hřiby, nebude v zimě sněhu.“ Nebo: „Když v srpnu moc hřímá, bude na sníh bohatá zima.“ A protože hřibů i hřímání jsme si užili dost, měli bychom se začít připravovat na pořádnou zimu.

Asi každý z nás má v živé paměti minulou zimu, která nám po dvou mírnějších dala pořádně zabrat. Nejen u nás – i v Německu, Rakousku, Polsku a ostatních zemích střední Evropy si lidé kromě mrazů užili i extrémní přívaly sněhu. Silnice byly nesjízdné a haldy bílého nadělení nekonečné. Nepříjemná představa, tak proč si s ní kazit teplé dny? Protože čím dříve budeme na zimu myslet, tím pro nás bude úklid sněhu v zimě jednodušší a hlavně levnější.

Na sníh platí fréza

Asi nejrozšířenějším strojem na boj se sněhem je sněhová fréza. Je to stejně užitečný a nepostradatelný pomocník, jako je třeba rotační sekačka. Pokud jste ji už někdy zkusili, víte, že na rozdíl od lopotivé dřiny například s hrablem vám sněhové frézy pomohou odstranit i extrémní dávky sněhu. A právě teď, dlouho před první sněháňkou, se takové stroje dají pořídit nejvýhodněji.

Předsezónní nákupy se vyplatí

Rovnice, na jejímž konci je zisk pro zákazníka, je na první pohled možná trochu nelogická, ale jinak poměrně jednoduchá. Čím dřív nakoupíte, tím to pro vás bude levnější. Jak je to možné? Český kupující totiž vydělá na konkurenčním boji renomovaných světových výrobců, jejichž soutěžení je v Evropě velmi silné.
A není se čemu divit. Vždyť kdo získá trh dnes, bude ho mít na příští desetiletí. A co hraje při získávání zákazníků prim? Nejsilnějším argumentem při nákupu jsou kromě kvality a dokonalých poprodejních služeb především výrazné předsezónní slevy.

Ušetříte až 65 %

Zatímco u většiny výrobků platí, že před sezonou a během ní stojí nejvíc a teprve pak se zlevňují, u sněhových fréz je tomu naopak. Sledovat vývoj cen u tohoto ryze sezónního výrobku je v Evropě velmi zajímavé. Nejvýhodněji se dají pořídit od srpna do října, kdy jsou na ně po celé Evropě slevy nejvyšší. A od listopadu, když už je velmi velká pravděpodobnost, že bude sníh skutečně padat, se sněhové frézy prodávají jen za plné ceny.
Jak to vypadá, bude se podle obdobného vzorce letos prodávat i u nás. Například u Mountfieldu se právě teď dají sněhové frézy pořídit s výraznou slevou až 65 %.

Co je to sněhová fréza?

Sněhová fréza v akciSněhová fréza v akci

Sněhová fréza je speciální stroj na odklízení sněhu. Jeho srdcem je kvalitní výkonný motor, který musí být dlouhodobě schopen pracovat i v extrémních podmínkách. V Mountfieldu si můžete vybrat elektrické sněhové frézy, benzínové sněhové frézy a nově také akumulátorové sněhové frézy.

Kterou si vybrat?

Elektrická sněhová fréza je tichá, lehká a snadno se s ní manipuluje. Hodí se především na úklid nízké vrstvy čerstvě napadaného sněhu v blízkém okolí domu nebo garáže.
Benzínová sněhová fréza je osazena výkonným spalovacím motorem o síle 3 až 13 HP. Při práci nejste limitováni přívodním kabelem, takže s ní můžete pracovat všude tam, kde potřebujete. Podle způsobu nabírání a odhozu sněhu se stroje dále dělí na jednostupňové nebo dvoustupňové sněhové frézy.
Akumulátorová sněhová fréza vám umožní začít uklízet i větší množství sněhu brzy ráno nebo pozdě večer. Na rozdíl od klasických modelů je totiž tichoučká, takže o vás nikdo ze sousedů, kteří chtějí spát, nebude vědět.

Článek Myslet na sníh teď se vyplatí byl publikován 1. září 2010 v 10.00 v rubrice Zahrada. Autorem článku je redakce. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...