Tipy, triky a vhodné umístění interiérových tapet

Tagy:  tapety, interiérové tapety, tapeta, umístění tapet, aplikace tapet, tapetové vzory, moderní interiér

Sponzorované odkazy:

Tipy, triky a vhodné umístění interiérových tapet

K dekoraci stěn jednoznačně patří tapety, které dokáží nejen oživit interiér, ale také obměnit vzhled interiéru. O tom, jaké tapety jsou dostupné na našich trzích bylo napsáno nespočet článků, tudíž se dnes zaměříme na tipy, triky a umístění tapet v interiéru.

Než začneme tapetovat, měli bychom se ujistit, že povrch stěny je suchý, hladký a vyrovnaný, abychom předešli případným puchýřkům. K výborné přilnavosti tapety k povrchu pomůže váleček, který vyhladí i ty sebemenší nedostatky na tapetě. Pokud se však na povrchu objeví bublinky, můžeme je propíchnout špendlíkem. Pro dokonalou přiléhavost tapety k povrchu je nutná správná pokojová teplota, která by se měla pohybovat kolem 18 °C. Obzvláště důležité u tapet se vzorem je měření a řezání, jednotlivé motivy na sebe musejí navazovat a jít jedním směrem. Lepidlo se nanáší na povrch, nikoliv na tapetu, a to od středu do stran. Poté se přiloží tapetový pruh, lepidlo nanášejte postupně, podle aktuálně lepeného pruhu tapety.

Interiérové tapety neslouží pouze k polepení stěn, využít je můžeme i k polepení odkládacích stolků, polic, věšáků, krabic či nábytku. Široké spektrum využití interiérových tapet můžeme načerpat z níže uvedené fotogalerie.

nebojte se výrazných vzorůnebojte se výrazných vzorů
moderní tapety mají všestranné využitímoderní tapety mají všestranné využití

Zdroj: http://design-milk.com/…ec-wallpaper

Článek Tipy, triky a vhodné umístění interiérových tapet byl publikován 26. ledna 2010 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...