Domácí mazlíček může zdobit interiér

Tagy:  ozdoba, interiér, dekorace, mazlíčci, terárium, akvárium, klec, domácí zvířara, rybičky, papoušci

Sponzorované odkazy:

Domácí mazlíček může zdobit interiér

Ačkoliv ne každé domácí zvířátko je mazel, existují zvířata která jsou doslova ozdobou interiéru. Řeč není o psech, kočkách ani poměrně často chovaných křečcích či králíčcích, ale o méně typických, o to hezčích živočiších. Dejte si záležet na vytvoření příbytku pro zvířátko a získejte poutavý prvek vašeho interiéru.

Akvárium s rybičkami

Asi nejklasičtějším zvířetem, který interiér ozdobí, je barevná rybička v krásném čistém akváriu. Akvaristika je hobby, kterým žije mnoho lidí a jejich výsledky jsou fantastické. Akvárium jakékoliv velikosti může být překrásným doplňkem a pozorování rybiček je uklidňující. Péče o některé druhy rybiček není příliš náročná a zvládne ji téměř každý Vybavení akvária však nemusí být úplně levnou záležitostí. Závisí to na velikosti akvária, na jeho technickém vybavení i na samotných rybičkách. Výsledky však stojí za to. Čisté mořské akvárium s kameny a barevnými rybkami je neuvěřitelně krásnou podívanou.

Terarijní plazi

V teráriu chovaní plazi jsou poměrně netradiční a velmi zajímaví. Plazi jsou ideální pro lidi s alergií, kteří chtějí prožívat radost se svým zvířetem. Některé druhy ještěrů jsou poměrně snadno ochočitelné a může se z nich časem stát plnohodnotný domácí mazlíček, ne jen ozdoba v teráriu. Avšak i jako ozdoba se mohou skvěle uplatnit. Druhy pouštních ještěrů, jako někteří scinkové či agamy vyžadují terárium s písčitým substrátem, plochým kamenem, na který si pohodlně lehnou a potřebují také mnoho světla a tepla. Takové terárium je vždy bohatě osvětlené a prostor prozáří. U ještěrů či hadů z prostředí pralesů se můžeme vyřádit při instalaci větví, samorostů a živých rostlin. O každé zvíře je však potřeba se starat aby bylo zdravé a spokojené. Zvládnete-li i to, získáte mnohem více než jen pěkný bytový doplněk.

Papoušek či andulka?

Klec s papouškem oživí interiér nejen po estetické stránce. Někteří papoušci jsou velmi povídaví a zažije se s nimi velká legrace. Malí barevní zpěvní ptáčci v kleci jsou krásným doplňkem i do malých bytů a je s nimi vždy veselo. Klec pro velkého papouška zabere více místa a stojí větší finanční náklady ale radost z živého tvora je k nezaplacení.

Starodávná klícka pro opeřence, autor: AlexanderpfStarodávná klícka pro opeřence, autor: Alexanderpf

Trocha exotiky

Jsou ještě netradičnější domácí mazlíčci než výše jmenovaní. Ne každému se sice pavouci či jiný hmyz líbí, za tlustou stěnou terária je to však přece jen něco jiného. Sklípkan potřebuje poměrně malý prostor a jeho terárium se proto vejde praktiky na jakoukoliv poličku. Pakobylky a strašilky vypadají o poznání lépe a na pozorování jsou velice zvláštními tvory. Jejich chov je nenáročný a přilákají pozornost každé návštěvy.

I žabka může ozvláštnit interiér, autor: BONGURII žabka může ozvláštnit interiér, autor: BONGURI

Článek Domácí mazlíček může zdobit interiér byl publikován 8. ledna 2010 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak na to, aby se dětem na zahradě líbilo?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Letní trendy v oblasti bydlení
  5. Červenec na zahradě
  6. Jak se zbavit slimáků?
  7. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  8. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  9. Je lepší rekonstruovat anebo prodat nemovitost?
  10. Proč doma (ne)malovat tmavými barvami?

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.