Feng-shui v našem bytě

Tagy:  feng-shui, zařizování bytu, barvy, interiér, doplňky

Sponzorované odkazy:

Feng-shui v našem bytě

Feng shui je staré čínské učení, které nám pomáhá hledat rovnováhu a energii. Feng-shui se dá uplatnit v mnohých oblastech života, a zrovna tak pomáhá vytvořit příjemné a harmonické bydlení. Feng-shui je poměrně obtížná nauka s mnoha pravidly, která je potřeba při stavbě a následném zařizování bytu dodržovat. Feng-shui je cesta k harmonii a štěstí.

Základní principy

Feng-shui se zakládá především na harmonii jednotlivých místností a také na pořádku, který by měl být neustále udržován. Interiéry by proto měly být jednoduše, ale útulně zařízené. Místnosti mohou zdobit dekorace, například svíčky, fotografie, či vázy s čerstvými květinami. Ke každé místnosti v domě se pojí jistá pravidla, které zohledňují orientaci k té které světové straně, dále barvy a rozmístění i vzhled nábytku. Místnosti by měly být světlé, prostorné.

Zvonkohra, autor: windchimeZvonkohra, autor: windchime

Feng-shui o barvách

Je známo, že barvy mají na náš organismus jistý vliv. Feng-shui přisuzuje každé barvě působení, které na nás má. Bílá je symbolem nových začátků a vyjadřuje čistotu a svěžest. Ideální je použít ji v koupelně či kuchyni. Červená je barvou prosperity, tepla, ale i vzteku, a k zařizování místností v domě se příliš nehodí. Žlutá navozuje pocit sebejistoty a stimuluje mozek. Hodí se do místností určených k zábavě, ale i do kanceláře. Modrá uklidňuje, navozuje pocit bezpečí a zvětšuje prostor. Lze ji použít například v koupelně. Zelená barva zosobňuje klid, mír, harmonii a svobodu. Ideální bude v koupelnách či ložnicích.

Poloha místností v domě

Najít ideální polohu pro tu kterou místnost v bytě je nejlepší skrze polaritu jingové a janové energie. Je to však poměrně složitý způsob, jehož vyložení je lepší přenechat odborníkovi. Jin je přirovnáván ke klidu, jang k jeho opaku – k energii. Na severu se nachází nejvíce energie jinu. Hodí se proto pro ložnici či meditační místnosti. Na severovýchodě je oblast vhodná pro studovnu či knihovnu, jelikož zde proudí energie moudrosti a sebepoznání. Na severozápadě se nachází prostor spojený s energií muže, ten by tam proto měl mít pracovnu. Místnosti na jihu či jihovýchodu jsou vhodné pro děti, podobně je tomu na západě, kde proudí energie hravosti. Na jihu proudí nejvíce jangové energie, a proto se hodí zařídit kuchyň a obývací pokoj právě tam.

Feng shui v exteriéru, autor: IndiewenchFeng shui v exteriéru, autor: Indiewench

Článek Feng-shui v našem bytě byl publikován 27. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Byt. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...