Nechte do svého bytu vstoupit styl Japonska

Tagy:  feng-shui, feng šuej, Japonsko, styl, byt, dům, vybavení, nábytek

Sponzorované odkazy:

Nechte do svého bytu vstoupit styl Japonska

Japonský interiér je čistý a jasný s ostrými liniemi. Tradičními barvami jsou bílá, černá, červená, zlatá ale i tmavě hnědá a zelená. Japonci si se zařizováním bytu dávají ohromnou práci a řídí se mnohými pravidly. Uctívané je staré čínské umění feng-shui, které je v podstatě naukou o harmonii a vstahuje se i k útulnému, příjemnému a zdravému bydlení. Podle feng-shui totiž v domě proudí životodárné energie čchi, kterou můžeme nepořádkem či nedodržováním některých základních pravidel oslabit. Feng-shui je složité a velice rozsáhlé umění spokojeného života.

Japonská kuchyň

Tak jako ve všech místnostech v bytě, i v kuchyni platí pravidlo jednoduchosti, čistoty a ostrých linií, které sou pro Japosko typické. Prostor by měl být světlý a vzdušný. Japonský nábytek bývá tmavý, stěny mohou být naopak v kontrastu tedy ve světlounkých barvách. Pro Japonsko je typický nízký nábytek, čehož budeme moci využít u jídelního stolu. U něj se nesedí na židlích ale na pohodlných měkkých polštářcích. Pokud toužíte zachovat českou klasiku a pouze zpestřit japonskými prvky pak můžete použít jídelní stůl klasické výšky nejlépe čtvercovitý z tmavého dřeva. Doplnit interiér pak můžete obrázky na zdi, čerstvými květinami a bílým či černým nádobím v japonském stylu.

Ložnice dle feng-shui

Ložnice je podle učení Feng-shui nejdůležitější místností v bytě. I zde platí pravidlo jednoduchosti. Nábytek by neměl být přímo u postele a nejlepší je, je-li světlé barvy.

Obývací pokoj

Obývací pokoj reprezentuje otevřenost a vřelost. Tato místnost by měla být teplá, příjemná a útulná. Nábytek nízký dřevěný jako je tomu v celém domě. Uprostřed místnosti by měl být volný prostor pro lepší proudění energie. Při zařizování obývacího pokoje si můžeme vyhrát s nejrůznějšími bytovými doplňky. Pokoj nesmí působit přeplněně ale rostliny a dekorace v podobě váz a svíček navodí krásně hřejivou atmosféru.

Japonské feng-shui zahrady

Něčím nepopsatelně nádherným a fascinujícím jsou tradiční japonské zahrady, o které se jejich majitel stará i dlouhé hodiny každý den. Taková zahrada je plná harmonie a klidu. Ovykle je celá zelená porostlá huňatým mechem, se skalkami a tiše šumícím potůčkem. Důležitým prvkem jsou obrovské i menší oblázky, občas i plocha písku, která je vždy speciálními hrabičkami rozčesaná do nádhernách motivů tvořených naprosto shodnými liniemi. V japonských zahradách najdeme také nízké stromky a velmi oblíbené bonsaje.

Japonská zahrada, autor: InfomatiqueJaponská zahrada, autor: Infomatique

Článek Nechte do svého bytu vstoupit styl Japonska byl publikován 8. ledna 2010 v 00.00 v rubrice Byt. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...