Bydlení dle feng shui

Tagy:  harmonizace bydlení, feng shui, genius loci, nemovitosti

Bydlení dle feng shui

Současně s tím, jak narůstá zájem lidí o prostředí ve kterém žijí a jak na ně působí jejich vlastní prostředí domova, přibývá i společností, zabývajících se touto problematikou a to především harmonizací bydlení. Současným světovým trendem ať již u soukromých bytů a domů, či velkých developerských projektů, je stavba a zařízení interiérů v souladu s principy feng-shui.

Ložnice dle feng shuiLožnice dle feng shui

Je to tisíce let stará nauka, pocházející původně z Tibetu a známá především z Číny. Je vědou i uměním. Feng – znamená vítr, tedy pohyb, proudění. Je nositelem čchi neboli tvůrčí energie. Shui – je v překladu voda, tj. shromažďování, stálost, kotvení. Feng-shui se zabývá harmonizací prostoru, v němž žijeme, nejbližšího i širšího okolí, tokem čchi – životní prasíly v našem prostředí.

Aplikovat metodu FENG SHUI lze na jakýkoliv prostor, ve kterém se pohybujeme a trávíme svůj čas (byty, domy, zahrady, pracovní prostředí apod.) Dle zásad feng-shui se v posledních letech staví nové administrativní a bytové komplexy, kulturní centra, banky apod.

Pracovna dle feng shuiPracovna dle feng shui

Je to umění jak si kolem sebe vytvořit prostředí, které nás bude ovlivňovat pozitivní energií. Z prastarého Feng-Shui se můžeme naučit, jak usměrnit proudění životní energie čchi naším domem tak, aby jeho obyvatelé byli pozitivně naladěni, spokojeni a tím pádem také duševně i fyzicky zdraví. Feng-Shui nás učí rozeznávat pět základních prvků. Je to- dřevo, země, oheň, kov a voda. Tyto prvky by měly být stále v rovnováze, abychom si kolem sebe zajistili tvořivou a posilující atmosféru naplněnou blahodárným prvkem konejšivé pozitivní energie. Harmonie okolního prostředí (našeho domova či kanceláře) může podpořit, dokonce znásobit harmonii uvnitř naší duše a tím učinit kvalitnějším náš život a posílit naše zdraví. Feng-shui rovněž vychází ze znalostí světových stran a jejich vlastností. Na základě těchto znalostí je možné umístit jednotlivé místnosti v domě do nejvýhodnějších poloh. Uspořádáme-li předměty kolem sebe, uspořádáme si tím zároveň také své myšlenky. Pocítíme, že náš svět je více přátelský a pozitivní.

Koupelna dle feng shuiKoupelna dle feng shui

Naše bydlení má být místem regenerace, jistoty, soukromí, spokojenosti, zdraví, štěstí a harmonie, a naše pracoviště má nabízet využití našeho potenciálu, kreativity, projevení individuality, inspirace a dobrých pracovních vztahů. Jednou ze společností, která se na danou problematiku velmi úzce specializuje je Brněnská fa DIRECO, která nejen že nabízí harmonizaci bydlení dle zásad feng shui, ale i dohledávání historie nemovitostí a možnost vyhledání vhodného bytu, či domu, popř. pozemku ke stavbě RD a mnoho dalšího.

Článek Bydlení dle feng shui byl publikován 9. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Nábytek. Autorem článku je Redakce. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...