Nádherné orchideje

Tagy:  orchidej, pěstování orchidejí

Sponzorované odkazy:

Nádherné orchideje

Orchideje jsou krásné, pestré a elegantní květiny. Jejich pěstování se již stalo pro nejednoho vášní. Sběratelé si tak mohou doma shromažďovat vzácné kousky a těšit se z jejich krásy. V tomto případě se totiž jedná o neuvěřitelně půvabnou sbírku. Skrze své nádherné květy totiž orchideje přinášejí radost a potěšení a mají neuvěřitelnou schopnost ozdobit každou místnost a znevšednit každý okamžik.

Orchidej darem

Snad v každém květinářství již seženeme řezanou orchidej či orchidej v květináči. Obzvláště ta v květináči přinese obdarovanému mnoho radosti. Orchideje se nádherně hodí do jednodušších interiérů a svými veselými barvami zlepší náladu. Orchideje v sobě nesou cosi tajemného a exotického a jsou tudíž velmi netradiční ozdobou. Stačí jeden pohled a přenesete se daleko na některý z tropických ostrovů.

Oranžová kráska, autor: terreb un VirginiaOranžová kráska, autor: terreb un Virginia

Krása tropických květů

Orchideje jsou samozřejmě nejhezčí v době jejich květu. V tuto dobu můžeme obdivovat jejich nádherné, exotické bílé či růžové květy. Šlechtěné jsou i různé další barevné varianty. Vzácné jsou žluté, oranžové, červené či lila květy. O to větší je důvod, proč právě takto odlišnou a jedinečnou orchidej mít.

O orchidejích

Orchideje jsou nejmladší, ale zato nejpočetnější skupinou kvetoucích rostlin. Původně pocházejí z Asie a Ameriky, ale v současnosti jsou již vyšlechtěny i orchideje, které jsou speciálně přizpůsobivé k našemu mírnému klimatu. Orchidej nepatří k nejsnáze pěstovaným rostlinám, ale s trochou snahy se o ni lze v bytě bez problému starat.

Jak vybrat správně

Při výběru orchideje musíme dávat největší pozor na stav jejích poupat. Od března do října by jich mělo být hned několik a alespoň jedno už by mělo být rozkvetlé. Mimo toto období by již měla mít rostlina poupat o mnoho více, zhruba půlku z nich i rozkvetlou. Dávejte při koupi a transportu rostliny pozor na to, aby neprošla teplotními změnami, na které je velmi háklivá. Silné teplotní výkyvy by orchidej pravděpodobně připravily o poupata.

Žlutá odrůda, autor: DavetheGreyŽlutá odrůda, autor: DavetheGrey

Základ pro pěstitele

Orchidej pěstujte v domácím prostředí dle podmínek vhodných pro konkrétní druh. Většinou je vhodná teplota mezi 15–18 stupni, s dostatečným přísunem slunečních paprsků a také odpovídající vlhkosti vzduchu. Listy je dobré často rosit, rostlina by měla být v permanentně vlhké půdě. Nikdy nezalívejte střed listové růžice.

Článek Nádherné orchideje byl publikován 24. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...