Luxusní design dodávají koupelnám květiny

Tagy:  květiny, rostliny, květiny v koupelně, koupelna

Sponzorované odkazy:

Luxusní design dodávají koupelnám květiny

Rostliny, ať už kvetoucí nebo stále zelené, patří neodmyslitelně k doplňkům každého interiéru, jelikož dokáží povznést prostor o stupínek výše. Květiny tedy slouží nejen jako příjemné osvěžení klima, ale také pozitivně ovlivňují lidskou psychiku a jsou příjemné především na unavené a bolavé oči. Vedle pozitivních účinků na lidské zdraví patří květiny k přenádherným interiérovým doplňkům, které dokáží vnést do prostoru určitou dávku přírody.

Lze květiny pěstovat v koupelně?

Koupelna patří k místnostem domu či bytu, ve kterých se drží vyšší míra vlhkosti, která vzniká z páry a tepla. Většina koupelen nedisponuje dostatečným denním světlem, tudíž je v místnosti šero nebo pološero v rámci celého dne. A to jsou právě důvody, proč se mnohým rostlinám v koupelnách nedaří a často zde chřadnou nebo odumírají.

Na druhou stranu však existuje široká škála rostlin, které jsou do koupelny přímo určeny. Při výběru rostlin do koupelny požadujme takové druhy, které nevyžadují příliš mnoho světla a jsou odolné proti vyšší vlhkosti.

květiny vyniknou kdekolivkvětiny vyniknou kdekoliv

K nejodolnějším patří především kapradiny, jelikož právě kapradinové druhy milují vlhkost a na intenzitu světla nejsou přespříliš náročné. Obecně můžeme říci, že právě kapradinovým druhům se v koupelně velmi dobře daří po celý rok. Mezi velmi oblíbené a také interiérově vhodné kapradiny patří parožnatka, která však vyžaduje náročnější pěstební podmínky.

Pokud je ve vaší koupelně alespoň trochu světla, můžete vybírat různé druhy bromélií, které se vyznačují specifickými listy, jenž v přírodě slouží jako sběr deštné vody. Bromélie patří mezi nádherně kvetoucí rostliny, které dokáží oživit koupelnový interiér.

Koupelnám, s větší dávkou denního světla, mohou dominovat nádherné orchideje, které vyniknou v jakémkoliv barevně a stylově sladěném interiéru. Různobarevné orchideje jsou nádherným koupelnovým doplňkem, jejich jednoduchost a zároveň exotika, nám velice zpříjemní romantické chvíle. Díky široké škále barev je exotická orchideje vhodná téměř do všech koupelen, kde díky jejich pestrosti můžeme vykouzlit neopakovatelnou­ krásu.

decentní květinové aranžmá osvěží i světlou koupelnudecentní květinové aranžmá osvěží i světlou koupelnu

Článek Luxusní design dodávají koupelnám květiny byl publikován 3. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...