Vyrábíme ozdoby na vánoční stromek

Tagy:  Vánoce, vánoční stromek, vánoční dekorace, ozdoby na stromeček, vyrábíme dekorace, papier mache, domácí papír

Sponzorované odkazy:

Vyrábíme ozdoby na vánoční stromek

Zdobení vánočního stromečku přináší radost dětem i dospělým. Často se tato činnost stává rodinnou tradicí a jedním z okamžiků, kdy je celá rodina pohromadě. Proč společně nezačít už dřív a nepřipravit si na stromeček vlastní originální ozdoby?

Fantazie nezná meze

Na první pohled může takový úkol vypadat poněkud nelehce. Všichni chceme mít ten nejkrásnější stromek, je tedy vůbec prostor pro vlastní výrobu? Ano, a jaký! Ve chvíli, kdy se rozhodneme pro výrobu ozdobiček, začne nám pracovat fantazie a máme zde první nápady. Na začátku se jistě objeví nápady, co vyrobit z papíru či přírodnin, dále můžeme zužitkovat staré či obyčejnější ozdoby z obchodu, vytvářet můžeme z textilu, fólií, z korálků a další spousty materiálu.

Přírodní materiály na stromku, autor: The Suss-ManPřírodní materiály na stromku, autor: The Suss-Man

Papír není jen pro děti

Nejbližší nám bude asi využití papíru. Kromě téměř klasických vystřihovánek můžeme použít další spousty technik. Na papír můžeme tisknout, můžeme vrstvit různé papíry na sebe. Určitě nás bude bavit třeba výroba domácího papíru či technika papier mache. Ta spočívá ve vrstvení jednotlivých papírových vrstev za použití lepidla na tapety. Jako podklad můžeme využít například karton či nějaký předmět, který nebudeme postrádat. Vrstvy se nechají uschnout, poté se obvykle natřou podkladovou barvou a dále se malují.

Kupované ozdoby nemusíme vyhazovat

Dobře nám poslouží i staré, okoukané ozdoby. Dotvořit si je totiž můžeme dle svého, poslouží tedy jako výborný základový materiál. Takové ozdoby můžeme pomalovat či polepit třpytkami, kamínky, korálky či jiným droboučkým zdobením. Dotvořit je můžeme taky pomocí rozmanitých stužek, provázků či jiných materiálů zakoupených v galanterii. Přidat můžeme také přírodní materiály jako sušené květy či koření.

Starým ozdobám dodáme šmrnc, autor: Paul JerryStarým ozdobám dodáme šmrnc, autor: Paul Jerry

Textilní ozdoby

Textil patří k Vánocům. Je velmi tvárný a umožňuje nám ozdobit stromeček skutečně za pár korun. Využít můžeme různých zbytků textilií, stuh, přízí, korálků, nášivek, knoflíků a dalších drobností, které na ozdůbkách vyniknou.

Nejlépe vypadají plastické ozdoby, které připomínají drobné textilní hračky. Postup výroby je stejný jako u polštářku či jehelníčku. Připravíme jakýsi látkový „obal“, která naplníme nejlépe vatelínem a poté otvor zašijeme. Pak už jen zdobíme dle vlastní fantazie.

I textilní ozdoby mají své místo, autor: chatirygirlI textilní ozdoby mají své místo, autor: chatirygirl

Zlatý a stříbrný sprej v hlavní roli

Velkým pomocníkem mohou být zlaté a stříbrné spreje, případně sprej s umělým sněhem. Jimi můžeme nastříkat přírodniny typu oříšků, šišek či kousků jmelí. Nastříkat ale můžeme i jakékoli jiné drobné předměty, které se na našem stromečku budou vyjímat.

Jedlé ozdoby

Všem se budou jisto jistě líbit ozdoby určené k požití. Potěší čokoláda, sušené ovoce či klasické cukroví. Působivé jsou také doma vyrobené sněhové pusinky, které se kladly na provázek a vytvořily řetěz. Takovému stromečku nikdo neodolá.

Článek Vyrábíme ozdoby na vánoční stromek byl publikován 11. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Pavla Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Co musíte udělat, než se léto zeptá?
  2. Jak si květinami ozdobit interiér?
  3. Trendy interiérového designu na léto 2024
  4. Toužíte o krásné předzahrádce s odolnými květinami?
  5. Jak si omylem do zahrady nepřilákat hady?
  6. Červenec na zahradě
  7. Jaké jsou hlavní zahradní trendy 2024?
  8. Konve a konvičky pro každého zahradníka. Víte, jak si vybrat tu správnou pro vás?
  9. Jak se zbavit slimáků?
  10. Letní trendy v oblasti bydlení

Tagy

bydlení nábytek zahrada stěhování kuchyně dekorace zabezpečení domu keře židle

Doporučujeme

Na nic nečekejte a pořiďte si nový byt v Praze již od 1,2 milionu Kč včetně DPH, na výběr mnoho lokalit.

Do bytu či domu kvalitní dřevěnou podlahu.

S bydlením je silně spojena i rekreace a dovolená, hlavně po dobře odvedené práci. Dopřejte si příjemnou dovolenou a vyberte si na MegaUbytko.cz ubytování na Jižní Moravě, kde zažijete relax a zábavu během celého roku.