Vyměňme koupelnové obklady za výmalbu

Tagy:  výmalba, koupelna, koupelnová výmalba

Sponzorované odkazy:

Vyměňme koupelnové obklady za výmalbu

Vžitým pravidlem, při rekonstrukci nebo výstavbě nové koupelny, je její obložení keramickými obklady do koupelny. K tomuto kroku nás zpravidla vede neznalost nových možností ve světě koupelnových obkladů nebo nevěřícnost v novinky na našem trhu. Jednou z možností je výměna obkladů za výmalbu omyvatelnými nátěry, které dodají koupelnám lehkost a designové kouzlo.

Výmalba v koupelně

Jednou z netradičních úprav koupelnových stěn je výmalba omyvatelnými nátěry, díky čemuž dostane prostor novou, neokoukanou podobu, eleganci a luxusnost. Na našem trhu můžeme vybírat ze široké škály barev, které volíme dle koupelnového nábytku a doplňků.

Velkým koupelnám sluší tmavé odstíny, kombinovat můžeme i dvě barvy v jednom prostoru. Pod bílou sanitární keramiku je moderní použít tmavší odstíny a pod tmavší nábytek použijeme odstíny téže barvy ve světlejším provedení. Kombinovat však můžeme i dvě naprosto odlišné barvy, trendy jsou barvy fialové, růžové, bordó, přírodní, smetanové, vanilkové, čokoládové, zelenkavé a zlatavé.

koupelna bez obkladů působí prosvětleněkoupelna bez obkladů působí prosvětleně

Přednosti koupelnové výmalby

K největším plusům koupelnových výmaleb patří jejich voduvzdornost neboli odolnost nejen vůči vodě, ale i páře a vlhkosti. Výmalbou se velmi lehce vyhneme tolik proklínaným obkladovým spárám a finanční zátěži, kterou bychom vynaložili za pořizování listel, bordur nebo obkladových motivů.

Pokud nás po časem barva výmalby omrzí, můžeme velmi jednoduše a téměř bezpracně celou koupelnu přemalovat. Použitím výmalby se vyhneme prachu, špíně, otloukání, řemeslníkům, které nás v případě přestavby obložené koupelny neminou.

Výmalbu koupelny navíc bez problému zvládneme sami, tudíž ušetříme peníze, které bychom dali obkladačům.

Údržba koupelnové výmalby probíhá podobně jako údržba obložených stěn, tedy vlhkým hadříkem, avšak ne tak často. Koupelnové doplňky, kterými jsou držáky na ručníky nebo toaletní papír, věšáky a poličky, nemusíme pracně navrtávat do dlažby. K jejich pověšení nám dostatečně postačí kladívko, háčky, skobičky a hřebíčky, na vrtačku tedy můžeme s jistotu zapomenout.

koupelna s nádechem přírodykoupelna s nádechem přírody

Článek Vyměňme koupelnové obklady za výmalbu byl publikován 1. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Ing. Šárka Jalčová. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...